Recenzje

MŁOT NA CZAROWNICE Popioły Wiar `15

MŁOT.NA.CZAROWNICE_Popioły.Wiar

Przez wiele lat zespół MŁOT NA CZAROWNICE funkcjonował jako FANTASMAGORIA. Jak dla mnie, owa porzucona nazwa była ciekawsza niż ta obecna, ale co mi do tego! Zaś MŁOT NA CZAROWNICE (łac. „Malleus Maleficarum”), to wiadomo: 1) napisany pod koniec XV wieku podręcznik dla inkwizytorów – doskonałe świadectwo późnośredniowiecznego chrześcijańskiego zabobonu, pełne Diabłów, czarownic i – przede wszystkim – sposobów wykrywania i wypędzania tychże; 2) doskonały debiut holenderskiego PESTILENCE.

Newsy

ENTROPIA – druga płyta „Ufonaut” wkrótce

entropia_ufonaut„Ufonaut”, drugi album dolnośląskiej ENTROPII, będący następcą doskonale przyjętego na całym świecie „Vesper”, uznanego przez wielu za jeden z najważniejszych debiutów na polskiej scenie muzycznej, ujrzy światło dzienne w lutym 2016 roku pod szyldem Arachnophobia Records.
Album został zarejestrowany pod okiem Haldora Grunberga (THAW, BELZEBONG) oraz Jakuba Mańkowskiego (BLINDEAD, BEHEMOTH) i uzupełniony oprawą graficzną Kuby Sokólskiego. Ukaże się w standardowej oraz limitowanej edycji CD jewel case, a także w wersji winylowej.

Koncerty

MOONSPELL, DAGOBA, JADED STAR – 28.10.2015, Kraków

2015.10.28_moonspellMOONSPELL, DAGOBA, JADED STAR
28.10.2015, Kraków, „Fabryka”

MOONSPELL kolejny raz odwiedził Kraków.

Wywiady

WELICORUSS: „Nasza muzyka przypomina bardziej rytuał lub medytację”

welicorus_logoSymfoniczny pagan metalowy zespoł WELICORUSS zagra na kilku koncertach w Polsce w ramach europejskiej trasy koncertowej promującej nową płytę „Az Esm”. Grupa pochodzi z Rosji, a obecnie działa w Czechach, co nie jest bez znaczenia w kontekście twórczości WELICORUSS. W przeddzień przyjazdu kapeli do naszego kraju rozmawiam z Alexeyem, wokalistą i gitarzystą zespołu.