Newsy

WINGLESS – debiutancka płyta „Hatred Is Purity”

Wingless_Hatred.is.Purity18 lipca 2014 to data premiery „Hatred Is Purity” – debiutanckiego krążka krakowskiej formacji WINGLESS, sformowanej na początku 2012 r.
Charyzmatyczny wokal Olafa oraz charakterystyczne i zapadające w pamięć riffy gitarowe osadzone na bazie nieodłącznego groove to wizytówka zespołu. W połączeniu z wyrazistym wizerunkiem oraz niechęcią do kopiowania zachodnich modnych wzorców stanowią dopełnienie tego, czym jest WINGLESS.

Recenzje

CLOCK PARADOX Egotheism `12

CLOCK.PARADOX_Egotheism

Album „Egotheism” wydała fińska Inverse Records. Jest to oficjalny debiut piątki Finów ukrywających się pod szyldem CLOCK PARADOX. Wyszło chyba całkiem nieźle, no ale po kolei. Jest to płyta niespokojna. Pierwsze skojarzenia (ale również pierwsze numery na tym albumie) prowadzą nas w stronę VOIVOD: coś jest w tej połamanej sekcji, wykoślawionych gitarach z „kosmicznej otchłani”, co nie pozwala mi przestać myśleć o Kanadyjczykach…

Koncerty

BEHEMOTH, TRIBULATION, MERKABAH, MORD’A’STIGMATA – 2-12.10.2014

2014.10.02_behemoth

Wywiady

LUX OCCULTA: „Kiedyś graliśmy metal, a teraz nie”

lux.occulta_logo.oldTrzynaście lat minęło od czasu, gdy LUX OCCULTA po raz ostatni wstrząsnęła muzycznym światkiem. Teraz robi to znów za sprawą płyty „Kołysanki”, która podzieliły fanów bardziej niż poprzednie wydawnictwa razem wzięte. Nic dziwnego, bowiem zespół zrezygnował z angielskich tekstów i metalowych brzmień, serwując płytę zaskakującą pod każdym względem. O tym wyjątkowym wydawnictwie miałem przyjemność porozmawiać z jednym z głównych twórców całego zamieszania – Jarkiem Szubrychtem.