Recenzje

OUTRE Ghost Chants `15

outre_ghost.chants

Mam niewątpliwą przyjemność obcowania z najciekawszą płytą polskiej muzyki metalowej 2015 r., a mowa o „Ghost Chants” OUTRE (premiera 14-go kwietnia 2015 r. na CD i LP przy współpracy trzech wydawców: Godz Ov War / Third Eye Temple / Essential Purification Records). Znakomitą okładkę wykonał Robert A. von Ritter.

Newsy

ATERRA – debiutancka płyta „All Born In Pain” wkrótce

aterra_all.born.in.painWarszawska grupa ATERRA prezentuje okładkę swojego debiutanckiej płyty studyjnej pt. „All Born In Pain”. Autorem szaty graficznej jest Daniel Szydlik, a do stworzenia całości wykorzystano dzieła artysty Piotra Malinowskiego. Na „All Born in Pain” znajdzie się 8 utworów wokalno-instrumentalnych oraz 7 etiud elektronicznych, które zespół zarejestrował w podwarszawskim HZ Studio, na przełomie 2014/15 roku. Za miksy odpowiada Mariusz Konik.

Koncerty

INQUISITION, ARCHGOAT, ONDSKAPT, BLACKDEATH – 21.01.2015, Kraków

2015.01.21_InquisitionObscure Verses for Multiverse European Tour:
INQUISITION, ARCHGOAT, ONDSKAPT, BLACKDEATH

21.01.2015, Kraków, „Fabryka”

Ostatnimi czasy miasto smoka stało się podstawowym punktem zaczepnym dla zespołów spod znaku ciężkiego brzmienia. Krakowska „Fabryka” wydeptała sobie sukces miejsca numer jeden wśród klubów dla ekstremalnego grania. Pozytywne opinie krążące o tym miejscu rozniosły się pocztą pantoflową i zaowocowały kolejnymi koncertami zagranicznych gwiazd metalu. Nie mogło być inaczej i tym razem, kiedy to dwudziestego pierwszego dnia stycznia 2015 r. do fabrykanckiej bramy zapukały cztery hordy czarnego metalu. Podporą dla amerykańskiej czarciej petardy INQUISITION były: rosyjski BLACKDEATH, szwedzki ONDSKAPT oraz ARCHGOAT z Finlandii.

Wywiady

NIGHT MISTRESS: „Dobrze, że nie jestem dżentelmenem”

NIGHT.MISTRESS _logoNocny Kochanek jest zawsze wierny i wraca z nowymi pomysłami na spędzenie upojnego wieczoru. Wprawdzie po pierwszych dwóch randkach (demka z 2005 i 2006 roku) na trochę zniknął, ale wrócił pełen zapału, ze zdwojoną siłą do działania (pełniak „The Back Of Beyond” wydany w 2011 r.), a że dalej było mu mało, to niedawno zawitał pod drzwiami mieszkania z nowymi zabawkami. Tak właśnie, znajome mordy ze Skarżyska-Kamiennej wjechały z drugim longplayem „Into The Madness” i z tej właśnie świetnej okazji skorzystałem, wypytując Chrisa, wokalistę grupy, o wszystko, co tylko mi na myśl przyszło. Zapraszam do rzucenia okiem.