Recenzje

THE LIDOCAINE On The Road To Miero `13

the-lidocaine_on-the-road-to-miero

Zespół THE LIDOCAINE pochodzi z Helsinek w Finlandii i jego druga płyta „On The Road To Miero” ukazała się w formie digipacka nakładem Inverse Records. Nie raz już ta wytwórnia zaskakiwała swoimi wydawnictwami, tym razem mamy do czynienia z tworem rock/metalowym. THE LIDOCAINE bazuje na jakiejś tam odmianie muzyki alternatywnej, progresywnej i hard rockowej, gdzieniegdzie wykorzystując metalowe elementy (ostrzejsze riffy, okazjonalny growling np. w „Personally Sick Skin” czy „Reach”).

Newsy

Dobrego metalowego roku 2017 życzy Atmospheric Team

537397_561717957191293_399545214_n

Koncerty

MAYHEM, WATAIN, FURIA, AU-DESSUS, MORTHUS – 18.12.2016 – GDAŃSK B90

METALOWA_WIGILIA_2016

Metalowa Wigilia była dla mnie szczególną imprezą. Poza oczywistą chęcią współuczestniczenia w tak doniosłym wydarzeniu jakim jest ceremoniał wigilijny, był to również mój osobisty jubileusz – otóż druga gwiazdka wieczoru, czyli MAYHEM stanowiła 500-tny zespół widzianym na żywo. Muszę jednak sprostować, że Attilę i spółkę widziałem już 2 razy, FURIĘ aż 4, WATAIN także 2, więc w tej 500-tce jest sporo powtórek, co nie zmienia faktu że poczułem się już całkiem stary.

Wywiady

ŁUKASZ ORBITOWSKI: Metal może być dla mnie czymś więcej niż muzyką, oferuje wspólnotę, której tak bardzo potrzebowałem

łukasz.Orbitowski_foto1 Kto powiedział, że musimy rozmawiać tylko z muzykami? No właśnie – nikt. Kolejnego rozmówcy szukałem w innym „świecie”. I znalazłem!
Łukasz Orbitowski – laureat Paszportu Polityki. Facet, który pierwszego wywiadu w życiu, wiele lat temu, udzielił właśnie nam, zgodził się raz jeszcze do nas „zajrzeć”. Myślę, że ta krótka rozmowa powinna Was zainteresować, bo Łukasz jest przecież z naszej opowieści!