Newsy

SALTUS – nowa EPka

saltus_foto2013SALTUS jest w trakcie nagrywania EPki, która będzie zapowiedzią nowego albumu, poświęconego słowiańskiemu wojownikowi Samonowi, który był założycielem pierwszego słowiańskiego państwa – Państwa Samona. Tytuł EP to, „Jedność”. Zostanie wydana jesienią jako digi pack, nakładem Eastside Rec.

Recenzje

MALUM IN SE …Of Death …Of Lurid Soul… `14

MALUM.IN.SE_Of.Death.Of.Lurid.Soul

O zespole MALUM IN SE nic wcześniej nie dane mi było wiedzieć. „…Of Death …Of Lurid Soul…” to dwa tytułowe utwory, podzielone na „I” i „II”. Jest to szybki, bezkompromisowy black metal z wokalem schowanym jakby na drugim planie, ale wyraźnym. W pierwszym z kawałków mamy też ciekawie zaaranżowaną linie melodyczną w tle.

Koncerty

BEHEMOTH, TRIBULATION, MERKABAH, MORD’A’STIGMATA – 2-12.10.2014

2014.10.02_behemoth

Wywiady

LUX OCCULTA: „Kiedyś graliśmy metal, a teraz nie”

lux.occulta_logo.oldTrzynaście lat minęło od czasu, gdy LUX OCCULTA po raz ostatni wstrząsnęła muzycznym światkiem. Teraz robi to znów za sprawą płyty „Kołysanki”, która podzieliły fanów bardziej niż poprzednie wydawnictwa razem wzięte. Nic dziwnego, bowiem zespół zrezygnował z angielskich tekstów i metalowych brzmień, serwując płytę zaskakującą pod każdym względem. O tym wyjątkowym wydawnictwie miałem przyjemność porozmawiać z jednym z głównych twórców całego zamieszania – Jarkiem Szubrychtem.