Newsy

ZORORMR – trzecia płyta „Corpus Hermeticum”

ZORORMR_Corpus.HermeticumTrzeci album black metalowego projektu ZORORMR, następca dobrze przyjętego „IHS” z 2013 roku, nosi „Corpus Hermeticum”. Został wydany 22 lutego 2015 przez firmę Via Nocturna, która wykonała również okładkę.
Na płycie nie zabrakło interesujących gości. Legendarny gitarzysta MERCYFUL FATE oraz KING DIAMOND, nominowany do nagrody Grammy Mike Wead popisał się niesamowitą solówką w utworze tytułowym. Ponadto basista Hal (VADER, ABUSED MAJESTY) tym razem wystąpił w charakterze wokalisty w numerze „In The Mouth Of Madness”.

Recenzje

FOREST WHISPERS Magiczny Las `14

FOREST.WHISPERS_Magiczny.Las

Black metal jest stylem, który uchodzi za prosty. Pod płaszczykiem przekazu muzycy nie muszą zbyt się wysilać. Tworzą muzykę, w której próżno szukać zawiłych korytarzy bez widocznych zakrętów i pułapek. Warstwa muzyczna schodzi na dalszy plan. Ta cienka granica pomiędzy banałem a sztuką wprowadza pewną wątpliwość, czy aby black metal jest warty uwagi, pochylenia ucha i zatrzymania się.

Koncerty

CHRIST AGONY, BEHEADED, DEVILISH IMPRESSIONS -27.02-8.03.2015

2015.02.27_christ.agony

Wywiady

NIGHT MISTRESS: „Dobrze, że nie jestem dżentelmenem”

NIGHT.MISTRESS _logoNocny Kochanek jest zawsze wierny i wraca z nowymi pomysłami na spędzenie upojnego wieczoru. Wprawdzie po pierwszych dwóch randkach (demka z 2005 i 2006 roku) na trochę zniknął, ale wrócił pełen zapału, ze zdwojoną siłą do działania (pełniak „The Back Of Beyond” wydany w 2011 r.), a że dalej było mu mało, to niedawno zawitał pod drzwiami mieszkania z nowymi zabawkami. Tak właśnie, znajome mordy ze Skarżyska-Kamiennej wjechały z drugim longplayem „Into The Madness” i z tej właśnie świetnej okazji skorzystałem, wypytując Chrisa, wokalistę grupy, o wszystko, co tylko mi na myśl przyszło. Zapraszam do rzucenia okiem.