Newsy

MORTIS DEI – czwarta płyta „Salvation Never Comes” wkrótce

Mortis.Dei_Salvation.Never.Comes23 sierpnia 2014, na XII Festiwalu Mocnych Brzmień w Świeciu, swoją polską premierę będzie miała długo oczekiwana czwarta płyta bydgoskich death metalowców z MORTIS DEI. Album nosi tytuł „Salvation Never Comes” i składa się z ośmiu utworów + intro, trwających łącznie nieco ponad 30 minut. Muzyka to szybki, ale też melodyjny death metal.
Płyta została nagrana, zmixowana i zmasterowana przez Michała „Urgula” Barskiego w IX Studio.
Całość zostanie wydana przez ukraińską wytwórnię Metal Scrap Records (MSR076/CD).

Recenzje

CLOCK PARADOX Egotheism `12

CLOCK.PARADOX_Egotheism

Album „Egotheism” wydała fińska Inverse Records. Jest to oficjalny debiut piątki Finów ukrywających się pod szyldem CLOCK PARADOX. Wyszło chyba całkiem nieźle, no ale po kolei. Jest to płyta niespokojna. Pierwsze skojarzenia (ale również pierwsze numery na tym albumie) prowadzą nas w stronę VOIVOD: coś jest w tej połamanej sekcji, wykoślawionych gitarach z „kosmicznej otchłani”, co nie pozwala mi przestać myśleć o Kanadyjczykach…

Koncerty

BEHEMOTH, TRIBULATION, MERKABAH, MORD’A’STIGMATA – 2-12.10.2014

2014.10.02_behemoth

Wywiady

LUX OCCULTA: „Kiedyś graliśmy metal, a teraz nie”

lux.occulta_logo.oldTrzynaście lat minęło od czasu, gdy LUX OCCULTA po raz ostatni wstrząsnęła muzycznym światkiem. Teraz robi to znów za sprawą płyty „Kołysanki”, która podzieliły fanów bardziej niż poprzednie wydawnictwa razem wzięte. Nic dziwnego, bowiem zespół zrezygnował z angielskich tekstów i metalowych brzmień, serwując płytę zaskakującą pod każdym względem. O tym wyjątkowym wydawnictwie miałem przyjemność porozmawiać z jednym z głównych twórców całego zamieszania – Jarkiem Szubrychtem.