infernal.death.10.banner

Duet doskonały – Infernal Death #10 + dowolny Atmospheric

Wreszcie jest! Z początkiem lutego 2014 w końcu ukazał się, pierwotnie zapowiadany na jesień 2013, Czytaj więcej

Newsy

SLAYER podpisał papier z Nuclear Blast, zobaczcie nowy kawałek!

slayerSLAYER podpisał papiery z Nuclear Blast, a tym czasem w sieci ukazał się nowy kawałek zapowiadający następcę wydanej w 2009 roku płyty “World Painted Blood”. Zespół udostępnił utwór “Implode” do pobrania za darmo, wystarczy wejść na stronę slayer.net, podać swój adres e-mail lub połączyć się przez FB by dostać maila z mp3.

Recenzje

PRIMAL Prophetae `13

Primal_Prophetae

Achtung, jeśli masz słabą psychikę lub akurat wstrzyknąłeś sobie maryhułaninę, lepiej nie sięgaj po trzeci album jednoosobowego projektu z PRIMAL Warszawy – „Prophetae”. Tu znajdziesz tylko chłód, mrok i schizoidalny nastrój. Pięć długich, rozbudowanych kompozycji autorstwa niejakiego PrimalOne waha się między blackmetalowym łomotem a impresyjnymi brzmieniami zawodzących gitar.

Koncerty

BÖMBERS, LEASH EYE – 17.05.2014 – Warszawa

GRAFIKAKONCERT17.05.14

Wywiady

FINNTROLL: Rządzimy na folk metalowym rynku

Finntroll_logoPewnie nie ja jeden zdradzam lekką alergię na folk metal zdominowany przez przaśne przyśpiewki lub plastikową „epickość”. Propozycja FINNTROLL długo wydawała mi się przesiąknięta wrażliwością rodem z karczmy pełnej pryszczatych fanów „World of Warcraft”, dopóki wyłomu w tej wizji nie uczynił szósty album Finów, „Blodsvept”. Album całkiem intrygujący w swej ekstrawagancji dowodzi, że tendencja rozwojowa może mieć miejsce nawet w tak operetkowym gatunku jak metaloidalna pieśń folklorystyczna. A przekonanie o konieczności przeprowadzania podobnych zmian podziela także wokalista FINNTROLL, Mathias Lillmåns alias Vreth, którego zdybałem podczas ostatniej trasy koncertowej zespołu.