Newsy

ZORORMR – trzecia płyta „Corpus Hermeticum” wkrótce

ZORORMR_Corpus.HermeticumTrzeci album black metalowego projektu ZORORMR, następca dobrze przyjętego „IHS” z 2013 roku, będzie nosił tytuł „Corpus Hermeticum”. Zostanie wydany 22 lutego 2015 przez firmę Via Nocturna, która wykonała również okładkę.

Tracklista:
1. I Am Legend
2. Against All Heresies
3. In The Mouth Of Madness
4. Nyarlathotep
5. Twilight of the Idols
6. Corpus Hermeticum
7. The Seventh Sermon To The Dead (Instrumental)
8. Worship Me…
9. This I Command!

zorormr_moloch

Trzecia płyta ZORORMR została nagrana w Red Dragon Studio (gitary, bas, wokale i ambient), Hertz Studio (bębny, za którymi zasiadł Icanraz znany m.in. z Pigface Beauty) oraz w Icaros Studio (solówki autorstwa Quazarre’a z DEVILISH IMPRESSIONS). Za efekt finalny, czyli mix i master zrobiony w Sound Division Studio, odpowiedzialny jest Arek „Malta” Malczewski (BEHEMOTH, HATE).
Na płycie nie zabrakło też innych interesujących gości. Legendarny gitarzysta MERCYFUL FATE oraz KING DIAMOND, nominowany do nagrody Grammy Mike Wead popisał się niesamowitą solówką w utworze tytułowym. Ponadto basista Hal (VADER, ABUSED MAJESTY) tym razem wystąpił w charakterze wokalisty w numerze „In The Mouth Of Madness”

O pracy nad płytą mówi Moloch:
„Wybór Malty, by zajął się tym materiałem, był niejako naturalny. On dobrze czuje to, co ja chcę przekazać przez swoją muzykę. Wiem, że jego nieszablonowe podejście pozwoli uzyskać niepowtarzalne brzmienie.”
Kontynuuje:
„Ale to nie wszystko! Legendarny gitarzysta MERCYFUL FATE & KING DIAMOND, nominowany do Nagrody Grammy – Mike Wead połączył siły z ZORORMR i nagrał ekscytującą solówkę do jednego z najlepszych numerów na nadchodzącej płycie. Prawdziwe spełnienie marzeń! Jego wykonanie jest naprawdę niesamowite i dodaje mocy temu numerowi i wznosi muzykę ZORORMR na całkiem nowy poziom!”
Dodaje:
„Wreszcie mój stary druh Hal (VADER, ABUSED MAJESTY) nagrał iście piekielne i soczyste partie wokalne do najszybszego numeru na płycie. Prawdziwa pokazówka umiejętności i świetny klimat, który przypomni fanom czasy „Serpenthrone” ABUSED MAJESTY!”

zorormr_goscie.2014

Więcej informacji: www.facebook.com/zorormr

Wydawca: www.vianocturna.com

Recenzje

RIOGRINDE The First Solution `13

Riogrinde_The.First.Solution

Materiał „The First Solution” RIOGRINDE to 4 numery w 6 minut. Doom metal to nie jest. Jest konkretnie, chyba grindowo. Pierwszy utwór jednakże jest bardziej death metalowy, choć w szybszych partiach jest bardziej grindowo. Wokalista przypomina mi manierą śpiewaka z VEHEMENT THROWER. „Humanity” to już szybsza wariacja.

Koncerty

HAZAEL, BLOODWRITTEN, BESTIALITY, VICTORY VAIN, IN THE NAME OF GOD, INSIDIUS, DEITHWEN – 13.02-7.03.2015

2014.02.13_hazael

Wywiady

NIGHT MISTRESS: „Dobrze, że nie jestem dżentelmenem”

NIGHT.MISTRESS _logoNocny Kochanek jest zawsze wierny i wraca z nowymi pomysłami na spędzenie upojnego wieczoru. Wprawdzie po pierwszych dwóch randkach (demka z 2005 i 2006 roku) na trochę zniknął, ale wrócił pełen zapału, ze zdwojoną siłą do działania (pełniak „The Back Of Beyond” wydany w 2011 r.), a że dalej było mu mało, to niedawno zawitał pod drzwiami mieszkania z nowymi zabawkami. Tak właśnie, znajome mordy ze Skarżyska-Kamiennej wjechały z drugim longplayem „Into The Madness” i z tej właśnie świetnej okazji skorzystałem, wypytując Chrisa, wokalistę grupy, o wszystko, co tylko mi na myśl przyszło. Zapraszam do rzucenia okiem.