Newsy

SALTUS – nowa EPka

saltus_foto2013SALTUS jest w trakcie nagrywania EPki, która będzie zapowiedzią nowego albumu, poświęconego słowiańskiemu wojownikowi Samonowi, który był założycielem pierwszego słowiańskiego państwa – Państwa Samona. Tytuł EP to, „Jedność”. Zostanie wydana jesienią jako digi pack, nakładem Eastside Rec.

Recenzje

SHINING 8 ½ – Feberdrommar i vaket tillstand `13

SHINING_8.Feberdrommar.i.vaket.tillstand

SHINING to wyjątkowa formacja, której zwolennikom depresyjnego black metalu przedstawiać nie trzeba. Szwedzka horda, dowodzona przez szalonego Niklasa Kvarfortha, od prawie dwudziestu lat miesza czarną sztukę z otchłanią rozpaczy i depresji. I niezmiennie od lat, wraz z każdym albumem szokuje. Horda debiutowała EPką, gdy lider miał 14 (!) lat, płytą gdy 16-ście. Dziś Niklas ma trzydzieści lat, w dorobku kilkanaście wydawnictw, w tym osiem pełnych albumów z SHINING i zdecydował się na swoiste podsumowanie.

Koncerty

BEHEMOTH, TRIBULATION, MERKABAH, MORD’A’STIGMATA – 2-12.10.2014

2014.10.02_behemoth

Wywiady

LUX OCCULTA: „Kiedyś graliśmy metal, a teraz nie”

lux.occulta_logo.oldTrzynaście lat minęło od czasu, gdy LUX OCCULTA po raz ostatni wstrząsnęła muzycznym światkiem. Teraz robi to znów za sprawą płyty „Kołysanki”, która podzieliły fanów bardziej niż poprzednie wydawnictwa razem wzięte. Nic dziwnego, bowiem zespół zrezygnował z angielskich tekstów i metalowych brzmień, serwując płytę zaskakującą pod każdym względem. O tym wyjątkowym wydawnictwie miałem przyjemność porozmawiać z jednym z głównych twórców całego zamieszania – Jarkiem Szubrychtem.