ABBATH, support – 17.04.18 / Warszawa

ABBATH czyli black metalowa legenda, która postanowiła rozpocząć solową karierę, dodając do swojego wizerunku nieco humoru, pojawi się w Warszawie na jedynym koncercie!

Były wokalista IMMORTAL wystąpi 17 kwietnia w warszawskim klubie Progresja.

Oprócz utworów znanych z rewelacyjnego albumu „Abbath” (wydanego w 2016 przez wydawnictwo Season Of Mist), w  koncertowej setliście z pewnością nie zabraknie również klasycznych utworów IMMORTAL.

Organizatorem wydarzenia jest Knock Out Productions, supporty zostaną ogłoszone wkrótce.

ABBATH / support

Kiedy: 17.04.2018 (wtorek);
Gdzie: klub Progresja (ul. Fort Wola 22, Warszawa);
Wejście: 18:00;
Bilety: 90 PLN (przedsprzedaż) / 100 PLN (w dniu koncertu).

Bilety w przedsprzedaży dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net/

Opis kapel:
ABBATH (Norwegia) black metal:
Wygląda i zachowuje się trochę jak postać z kreskówki. Notabene był nią w krótkiej serii animowanych jajcarskich filmików, zatytułowanej „Sons Of Northern Darkness”. Choć jest legendą i postacią kultową na scenie blackmetalowej, ma spory dystans do siebie i duże poczucie humoru.
Kiedy w 2015 roku drogi Abbatha i Immortal rozeszły się, zapewne wielu fanów na świecie było niepocieszonych, że to koniec jednej z najważniejszych blackmetalowych formacji w historii gatunku, a na własny rachunek Norweg niewiele będzie mieć do zaproponowania. Okazało się jednak, że Olve Eikemo, jak naprawdę nazywa się muzyk z Bergen, stać na coś więcej niż tylko składanie hołdu Motörhead pod szyldem Bömbers. Norweg szybko skompletował skład, w którym znalazł się między innymi znany z Gorgoroth basista King Ov Hell, a potem nagrał jako Abbath imienny album, który zebrał świetne recenzje. Norweg nie oddał się jednak lenistwu i chełpieniu się otrzymanymi pochwałami, lecz ostro wziął się do pracy. Z koncertami objechał kawał świata, zahaczając przy okazji o wszystkie najważniejsze metalowe festiwale. A podczas występu wykonuje nie tylko klasyczne numery Abbath, lecz również Immortal i I. Oczywiście, są też jedyne w swoim rodzaju zapowiedzi kawałków oraz trochę krabowego chodu.
Sprawdź, jeśli lubisz: Immortal, I, Bathory, Gorgoroth…

Linki:
http://www.abbath.net/
https://www.facebook.com/abbathband