ABBATH, VOIDHANGER, VARMIA – 17.04.18 / Warszawa

ABBATH czyli black metalowa legenda, która postanowiła rozpocząć solową karierę, dodając do swojego wizerunku nieco humoru, pojawi się w Warszawie na jedynym koncercie!

Były wokalista IMMORTAL wystąpi 17 kwietnia w warszawskim klubie Progresja. Jako supporty zaprezentują się polskie hordy – VOIDHANGER (black/thrash metal) oraz VARMIA (black metal).

Oprócz utworów znanych z rewelacyjnego albumu „Abbath” (wydanego w 2016 przez wydawnictwo Season Of Mist), w  koncertowej setliście z pewnością nie zabraknie również klasycznych utworów IMMORTAL.

Organizatorem wydarzenia jest Knock Out Productions. Gorąco zapraszamy!

ABBATH / VOIDHANGER / VARMIA

Kiedy: 17.04.2018 (wtorek);
Gdzie: klub Progresja (ul. Fort Wola 22, Warszawa);
Wejście: 18:00;
Bilety: 90 PLN (przedsprzedaż) / 100 PLN (w dniu koncertu).

Bilety w przedsprzedaży dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net/.

Strona wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/1598688293545092/

Opis kapel:
ABBATH (Norwegia) black metal:
Wygląda i zachowuje się trochę jak postać z kreskówki. Notabene był nią w krótkiej serii animowanych jajcarskich filmików, zatytułowanej „Sons Of Northern Darkness”. Choć jest legendą i postacią kultową na scenie blackmetalowej, ma spory dystans do siebie i duże poczucie humoru.
Kiedy w 2015 roku drogi Abbatha i Immortal rozeszły się, zapewne wielu fanów na świecie było niepocieszonych, że to koniec jednej z najważniejszych blackmetalowych formacji w historii gatunku, a na własny rachunek Norweg niewiele będzie mieć do zaproponowania. Okazało się jednak, że Olve Eikemo, jak naprawdę nazywa się muzyk z Bergen, stać na coś więcej niż tylko składanie hołdu Motörhead pod szyldem Bömbers. Norweg szybko skompletował skład, w którym znalazł się między innymi znany z Gorgoroth basista King Ov Hell, a potem nagrał jako Abbath imienny album, który zebrał świetne recenzje. Norweg nie oddał się jednak lenistwu i chełpieniu się otrzymanymi pochwałami, lecz ostro wziął się do pracy. Z koncertami objechał kawał świata, zahaczając przy okazji o wszystkie najważniejsze metalowe festiwale. A podczas występu wykonuje nie tylko klasyczne numery Abbath, lecz również Immortal i I. Oczywiście, są też jedyne w swoim rodzaju zapowiedzi kawałków oraz trochę krabowego chodu.

Linki:
http://www.abbath.net/
https://www.facebook.com/abbathband

VOIDHANGER (Polska) black/thrash metal:
Śląsko-krakowski VOIDHANGER za pośrednictwem Agonia Records wydał właśnie trzeci pełnometrażowy album „Dark Days of the Soul”.
Trzecie uderzenie udoskonala dotychczasową formułę, której spektrum obejmuje black, death i thrash metal, agresywny hardcore oraz dbeat. Nowe kompozycje naznaczone są szyderczym punk rockiem i nihilistyczną aurą, przesiąkniętą negacją i gniewem.
„Srogie riffy, surowe wokale, bezlitosna perkusja – tego wszystkiego i więcej można się spodziewać po nowej płycie” – komentuje VOIDHANGER.

Album został nagrany, zmiksowany i zmasterowany w No Solace Studio z M.(Mgła) za konsolą. Okładkę przygotował Mentalporn (Behemoth, Origin, Blaze Of Perdition).

Linki:
https://www.facebook.com/voidhangerofficial

VARMIA (Polska) black metal:
VARMIA to ponadprzeciętny ładunek dziczy, lasu i pruskich diabłów. Najnowsza płyta pochodzącego z Olsztyna zespołu ukaże się już w kwietniu nakładem Pagan Records.
Zespół jako priorytet traktuje naturalne, autentyczne brzmienie, dlatego też pierwszy album został nagrany „na setkę”. W ten sam sposób zarejestrowany został nowy krążek. Szczegóły na temat płyty i pilotujący ją utwór ogłoszone zostaną niebawem.

Linki:
https://www.facebook.com/varmiaband