ABSYNTH – nu metal

Image

gatunek:  nu metal
miasto:  Tarnowskie Góry
rok powstania:  2007
dyskografia:  1xdemo, 1xEP
wydawca:  brak

Jak na tego typu kapelę, ABSYNTH powstał dosyć zwyczajnie. Inicjatorami byli: Sebastian (perkusja) i Remigiusz (klawiszowiec). Stało się to w grudniu 2007 roku na którejś z imprez ze znajomymi… Brakowało basisty, którym wkrótce został Tomasz Zowiślok. Potem był problem z wokalistą, który poza tym, że potrafi zaśpiewać, jest przede wszystkim osobą z charyzmą i dojrzałym podejściem do muzyki. W końcu udało się go zwerbować, ale przed jego dołączeniem do zespołu (Loskota) powstało kilka utworów, a niektóre zostały zarejestrowane m.in. na demówce.
Mamy czasy, w których wszystko zostało sprowadzone do minimum takiego jak obiad w McDonaldzie. Ludzie żyją szybko i coraz rzadziej chcą wgłębiać się w cokolwiek, co ich nie dotyczy osobiście. Dlatego muzyka ABSYNTH w swoim założeniu jest jak fast-food. Bierzesz ją, ile chcesz, dla siebie, dla kumpli. Słuchasz. Ciekawe, „tłuste” riffy i aranżacje. To, że jest to gatunek „raczej ciężki”, to już tylko konsekwencja upodobań i zamierzeń członków ABSYNTH.
Dla tych, którzy chcą się wgłębiać, przeznaczone są teksty Łukasza z raczej wyższej półki.
W 2008 roku zespół nagrał niskobudżetowe demo nazwane po prostu „Absynth”, rok później już pod nadzorem Krzysztofa Misiaka (który jest również producentem materiału), zarejestrowana została EP-ka „Serce Dzwonu”. Gościnnie w tytułowym utworze zaśpiewał Roman Kostrzewski. W tym roku zespół przygotowuje się do nagrania pierwszej płyty.


Skład zespołu:

Łukasz Loskot – wokal
Marcin Kędzierski – gitara
Remigiusz Idzik – klawisze, sampler
Tomasz Zowiślok – bas
Sebastian Idzik – perkusja

ImageImage

Dyskografia:

„Absynth” (demo, 2008)
„Serce Dzwonu” (EP, 2009)

Kontakt:

Remigiusz Idzik
ul. Janasa 3
42-600 Tarnowskie Góry
tel: 500212323

kontakt@absynth.pl

www.absynth.pl
www.myspace.com/absynthpl

Image

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.