ALUK TODOLO, LUSSURIA, THAW, MORD’A’STIGMATA, ENTROPIA, OUTRE – 19.05.2013

2013.05.19_aluk.todoloSouthern Discomfort zaprasza na 15. edycję cyklicznej imprezy koncertowej.! Tym razem w klimatach okultystyczno-rytualno-ambientowo-black metalowych.

Bilety: 35zł – do nabycia na bramce w dniu koncertu.

klub – Kawiarnia Naukowa ul Szeroka 10
19.05.2013 – start: punkt 18:00

Wystąpią:

▲ ALUK TODOLO – occult noise rock/ritual ambient (Francja)
Trio, które niezwykle trudno jest zaszufladkować gatunkowo. Mozna by pokusić się o stwierdzenie że muzyka francuzów to wypadkowa transowego noise rocka i mrocznego ambientu podmalowane okultystyczną i rytualną atmosferą. Na koncie 5 albumów (w tym zbierajacy doskonałe recenzje „occult rock” z 2012) oraz split z Der Blutharsch.

▲ LUSSURIA – dark ambient (USA)
Mroczny, duszny jednoosobowy projekt ambientowy z USA.

▲ THAW – black metal/noise/experimental (Sosnowiec)
Zdobywająca coraz większą popularność ekipa z sosnowca. Thaw gra noisujący, transowy black metal. Po świetnie odebranych „decay” i „advance” Wydają w 2013 długogrający album w labelu Avantgarde Music

▲ MORD’A’STIGMATA – black metal (Kraków)
Grupa od 2004 r. nieprzerwanie eksperymentuje z black metalową materią. Mający na koncie dwa pełnometrażowe albumy krakowski kwartet przygotowuje się do kolejnej zaskakującej odsłony swojej twórczości. Na kwietniowym koncercie zespół zaprezentuje wyłącznie premierowy materiał z nadchodzącego trzeciego krążka będącego wypadkową black metalu, ambientu, post rocka i wszelkich innych gatunków muzycznych umożliwiających wprawienie słuchacza w trans i uniesienie.

▲ ENTROPIA – black/post-metal (Oleśnica)
W lutym tego roku zrealizowali swój pierwszy album Vesper, składający się z elementów atmosferycznego black metalu, doomowego ciężaru, post rockowej przestrzeni i eteryczności shoegaze. Post-rockowe pejzaże tworzone przez gitary są w muzyce Entropii punktowane przejmującym krzykiem, a obecna czasem w muzyce grupy delikatność ustępuje miejsca brutalności perkusyjnych blastów. Sami muzycy zespołu preferują dla swojej twórczości po prostu określenie post black metal.

▲ OUTRE – black metal (Kraków)
Debiutancka EP zespołu „Tranquility” wyrasta z tradycji black metalowej; mamy do czynienia z szybkimi tempami, gęstą atmosferą kompozycji i odważnymi, dysonującymi harmoniami. Z drugiej strony jest w niej jednak bardzo wiele melodii, utwory posiadają linearną formę i ciekawą, nieoczywistą kompozycję. Czuć tutaj fascynację nowoczesną, amerykańską sceną black metalową.