Andreas Kisser (SEPULTURA) o swoim solowym projekcie

Gitarzysta SEPULTURY, Andreas Kisser poinformował w zeszłym tygodniu o stanie zaawansowania prac nad nowym solowym albumem!

Kisser twierdzi, że nagrał już mnóstwo piosenek, które mogłyby znaleźć się na następcy „Hubris I & II”, ale na przeszkodzie stoi ciągła praca i koncertowanie z SEPULTURĄ.

„Hubris I & II” to dwupłytowe wydawnictwo, które ukazało się w sprzedaży w czerwcu 2009 dzięki wydawnictwu Mascot Records z Holandii.  Album spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków oraz fanów, prawie z miejsca pojawiając się na czołowych lokatach list najpopularniejszych albumów rock/metalowych w Brazylii.

Gitarzysta przed koncertem SEPULTURY w Budapeszcie (25 lutego) w wywiadzie dla metalowego kanału muzycznego Impact podzielił się także informacją, że jest w trakcie zbierania pomysłów na nowy album, ale ze względu na bardzo napięty terminarz koncertowy oraz doświadczenia z produkcji poprzedniego albumu podchodzi do sprawy bardzo ostrożnie.

Kisser opisał pracę nad poprzednim albumem jako bardzo długi proces podsumowujący ostatnie 15 lat życia, a także jako doświadczenie zupełnie inne niż wszystko czego doświadczył dotąd.

Podsumowując swoje dążenia, w wywiadzie gitarzysta dodał że chciałby aby jego nowy solowy album zawierał to czego nie ma w muzyce SEPULTURY, chociaż przyznaje że np. intro utworu „Machine Messiah” z najnowszego krążka Brazylijczyków bardzo przypomina jeden z motywów, z których skorzystał we własnym materiale. Muzyk dodał także, że może w ciągu miesiąca lub dwóch przy obecnym trybie pracy (i komponowaniu piosenek w trasie) będzie mógł podzielić się pierwszymi dźwiękami z następcy „Hubris I & II”.

SEPULTURA aktualnie jest w trasie, promując swój najnowszy album pt. „Machine Messiah”, który miał premierę w styczniu 2017 roku poprzez Nuclear Blast Records.