ANIMATIONS, QUBE, WHITEROSE – 8-14.12.2013

ANIMATIONS_QUBE_WHITEROSE_Krakow

ANIMATIONS_QUBE_WHITEROSE_Ostrowiec

Zespoły Animations i Qube zapraszają na dwa grudniowe koncerty będące częścią trasy koncertowej wymownie zatytułowanej “Piękni Jak Zawsze, Trzeźwi Jak Nigdy Tour”. Obydwa koncerty poprzedzi występ lubelskiego zespołu Whiterose.

– 8.12.2013, g. 19:00 – Klub Carpe Diem II, Kraków, ul. Sławkowska 6A – Wjazd: 10 zł
– 14.12.2013, g. 19:00 – Klub Konik Polny, Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Górzysta 12B – Wjazd: 7,99 zł

 

ANIMATIONS:

Animations to jaworznicki zespół metalowy założony w 2007 roku. Najnowsza, już trzecia, płyta Animations zatytułowana “Private Ghetto” to pierwszy album nagrany w składzie z Frantzem Wołochem Całość dostępna jest już w sprzedaży we wszystkich największych światowych sklepach z cyfrową muzyką (iTunes, Amazon MP3), na profilu Bandcamp zespołu (http://animations.bandcamp.com) oraz najważniejszych serwisach streamingowych (Spotify, WiMP, Deezer). Ponadto zespół udostępnił album w całości na swoim profilu YouTube w postaci specjalnie przygotowanego filmu będącego ‘playthrough’ całego albumu.

Wszystkie informacje dotyczące dostępności albumu wraz z niezbędnymi odnośnikami są dostępne na stronie internetowego zespołu – http://www.animations.com.pl. Private Ghetto to wynik ponad rocznej pracy zespołu w studio. Trzeci album zespołu, który jest również swego rodzaju trzecim debiutem zespołu, bo pierwszym z Frantzem Wołochem – nowym wokalistą zespołu, oraz pierwszym tak odważnym zwrotem stylistycznym.

Obecny skład zespołu:

Frantz Wołoch – wokal,
Kuba Dębski – gitara,
Bartek Bisaga – bas
Tomek Konopka – klawisze,
Paweł Larysz – perkusja.

QUBE:

Zespół Qube powstał w Lublinie, w październiku 2005 roku. W styczniu 2010 Qube zakończył pracę nad drugim krążkiem „Incubate” oraz podjął współpracę z wytwórnią Electrum Production, za sprawą której „Incubate” z początkiem czerwca ukazała się na rynku. Na krążku mieści się sześć długich utworów, łącznie ponad 50 minut muzyki. „Incubate” to zmienny klimatycznie album, zawierający kompozycje zarówno epickie jak i agresywne. Choć muzyka wpisuje się w ramy szeroko pojętego progresywnego metalu, właściwie bliższa jest jednak znacznie gwałtowniejszej estetyce.Płyta wydaniu uzyskała wiele pochlebnych recenzji i spotkała się z dobrym odbiorem w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych i internetowych. W lutym 2013 roku zespół rozstał się z dotychczasowym wokalistą – Perłą, a w maju do składu dołączył Adam Konik. W obecnej chwili zespół pracuje nad kolejną płytą i gra koncerty, na których prezentuje dotychczasowy dorobek oraz nowe utwory.

Obecny skład zespołu:

Adam Konik – wokal,
Kamil Wiśniewski – gitara,
Tomek Otto – gitara,
Piotr Torbicz (Toper) – bas,
Paweł Gajewski (Gajos) – perkusja.