ANTHEM – death metal

Image
gatunek:  death metal
kraj:  Poznań
rok powstania:  2005
dyskografia:  1xdemoCDR, 1xpromoCDR
wydawca:  brak
Idea powstania ANTHEM to wspólne fascynacje materią muzyczną, kobiecą i alkoholową. To brzmienie i riffy niosące spustoszenie wśród Chrześcijan i wszelkich hipokrytycznych kierunków. ANTHEM to hymn, to hołd ku naturze i wszystkim zmysłom człowieka.
Zespól pochodzi z Poznania. Jego powstanie datuje się na rok 2005. Pierwszy skład to: Vivi – gitara / wokal, Enys – gitara, Zielony – bas, Piwo – perkusja. Ponieważ prawie każdy z muzyków napierdalał wcześniej ze sobą (Vivi, Piwo, Zielony w VIGGEN), płaszczyzna porozumienia była kwestią samoistną. I tak oto powstał pierwszy, niepublikowany materiał „Dzieło Dokonane”. Zarejestrowanie dotychczasowego materiału stało się przełomem w dotychczasowym istnieniu ANTHEM.
Inne kierunki personalno-muzyczne obrał Zielony, a następnie Enys. Chłopaki poświęcili się swoim projektom, natomiast ANTHEM szukał nowych ludzi do napierdalania death metalu! Niestety spośród wielu kandydatów żaden nie potrafi spełnić oczekiwań zespołu. I w tym miejscu właśnie po raz kolejny w historii ANTHEM nastąpił powrót do przeszłości, retrospekcja – Vivi odezwał się do starego kumpla z kapeli FEDON i tak pozycję basisty w ANTHEM zajął Hary.
Rok 2007 stanął pod znakiem pierwszego oficjalnego dema „Goecja”. Na ten właśnie czas rolę drugiego gitarzysty objął Mikołaj, jednak po nagraniu materiału zespól nadal szukał gitarzysty godnego podjąć wyzwanie. Jakiś czas później do ANTHEM został wchłonięty Daron, który zamieścił swoje ogłoszenie na portalu www.rockmetal.pl.
W roku 2009, koncertem w Dublinie, z zespołem pożegnał się Hary, którego miejsce zajął Lukas, debiutujący na koncercie w Berlinie. W tym składzie grupa zarejestrowała nowe promo „Necronomicon”. Obecnie kapela poszukaje wytwórni.

Skład zespołu:

Vivi – gitara, wokal
Daron – gitara
Lukas – bas
Pivo – perkusja

ImageImage

Dyskografia:

„Necronomicon” (Promo CD-R, 2009)
„Goecja” (demo CD-R, 2007)

Kontakt:

Daniel Walkowiak
os. Wichrowe Wzgórze 17/68
61-676 Poznań
anthemdeathmetal@o2.pl

www.myspace.com/anthemdeathmetal

Image