AZYLUM – progresywny metal

Image

gatunek:  progresywny metal
miasto:  Siedlce / Warszawa
rok powstania:  2007
dyskografia:  2xdemo
obecny wydawca:  brak

AZYLUM powstał na początku lipca 2007. W zespole początkowo był gitarzysta Piotr Szwed i perkusista Grandpi. Niedługo potem dołączyli: wokalista Marcin Ciekot (ex PENTHAUSE), basista Łukasz Szwed, klawiszowiec Michał Kryński.
Tak oto w pełnym składzie grupa ruszyła z pracą na początku sierpnia 2007. Każdy z członków wniósł do kapeli swoje rozmaite wpływy muzyczne – blues, jazz, metal, rock, progresywny rock, neoklasyczny rock, progresywny metal, death metal, power metal, numetal, funky, reagge, punk itp. Jednak mimo takiej rozpiętości stylów muzycznych członkowie AZYLUM obrali ten, który był im najbardziej bliski – progresywny metal.
Po kilku miesiącach gry zespół zdecydował się na zarejestrowanie czterech utworów w studiu, a prace nad 5-utworową płytą demo zostały ukończone na początku grudnia 2007.
Na przełomie września i października 2008 kapela wystąpiła na trasie Tour Of Reflections, sygnowanej przez Insanity Records, u boku SYMPHONY i RELOAD oraz z dobrze znanym tarnowskim zespołem TOTENTANZ!
W marcu tego roku AZYLUM wydał drugie, ponad pięćdziesięciominutowe demo. Nowe kompozycje kapeli poszły bardziej w stronę zaawansowania technicznego, jak i progresywności. Zespół zachował przy tym dalej swoją ostrość, a nawet zwiększył jej dawkę, jak również zdecydował się pisać teksty w języku angielskim.
Obecnie grupa skupia się na tworzeniu materiału na pełny album i dalszymi przygotowaniami do koncertów.

 
Skład zespołu:

Marcin Ciekot – wokal
Piotr Szwed – gitara
Łukasz Szwed – bas
Michał Kryński – klawisze
Grandpi – perkusja
 

ImageImage

Dyskografia:

"Azylum" (CDR, 2009)
"Demo" (CDR, 2007)

 
Kontakt:
 
Management:
Ilona „Szefowa” Matuszewska 
OkoArt Management
ilomat@wp.pl
tel. 0696665468

www.myspace.com/azylumnet
 

Image

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.