BANISHER rozpocznie nagrywanie trzeciego albumu

Banisher.band2014Techniczni death metalowcy z BANISHER wchodzą do studia, by nagrać swój trzeci album. Nagrania rozpoczną się w listopadzie 2014 roku w Invent-Sound Studio, w Bydgoszczy. Nowa płyta będzie zawierała 7 kompozycji. Zespół planuje zakończyć nagrania na początku 2015 roku, do koncertowania powrócić na wiosnę przyszłego roku, szykując trasę promocyjną nowego albumu.

Ostatni album BANISHER, „Scarcity”, został wydany w 2013 roku przez Unquiet Records.

Komentarz od zespołu:
„Napisanie całego materiału na płytę zajmuje nam conajmniej 3 lata. Tym razem napisanie nowej muzy zajęło nam niecałe pół roku. Po nagraniu „Scarcity” obawiałem się, że nie będę w stanie napisać lepszych numerów. Nic bardziej mylnego. Nowe kawałki wypadły fantastycznie. Tych siedem utworów po prostu niszczy, jestem w stu procentach przekonany co do jakości tej muzy. Za każdym razem, kiedy gram czy słucham tych wałków, przechodzą mnie ciary, a złowieszczy uśmiech nie chce zejść z ryja.”

New album guitar playthrough medley:

W przeciągu ostatnich dwóch ostatnich lat BANISHER intensywnie koncertował promując „Scarcity”. Wystąpił w wielu europejskich krajach, m.in. podczas trasy w maju 2014 roku. Zespół brał udział w Rebellion Tour vol. III wraz z HATE, VEDONIST, PYORRHOEA oraz GNIDA. BANISHER uczestniczył również w kilku dużych festiwalach takich, jak: Inferno Metal Festival w Norwegii, Cieszanów Rock Festival oraz jako headliner na Metal Blast w Egipcie.
„Ostatnie dwa lata były bardzo przełomowe dla zespołu. Nagranie „Scarcity” było dla nas wejściem na nowy poziom jakości muzyki. Mieliśmy okazję zagrać wspaniałe koncerty, trasy oraz festiwale. Dla zespołu takiego jak nasz bardzo trudno jest działać efektywnie bez pleców dużej wytwórni czy też konkretnej promocji/managementu. Mimo to wiele osób doceniło naszą pracę. Szczególnie po zobaczeniu naszego występu. Wkładamy wiele wysiłku i pracy w to, by nasze koncerty były na jak najlepszym poziomie i jak widać – to się zwraca. Wszystko dało nam niesamowitego kopa przy pracy nad pisaniem nowego albumu.”

Banisher Live in Cairo, Egypt 2014:

Banisher – live in Cracow full set (November 2013, during Rebellion Tour Vol 3 – Hate, Vedonist, Pyorrhoea, Gnida):

Kontakt z zespołem: hubertwiecek@gmail.com
www.banisher.pl
www.facebook.com/banisherofficial
www.banisher.bandcamp.com