BARE BONES – thrash/death metal

Image

gatunek:  thrash/death metal
miasto:  Stargard
rok powstania: 2007
dyskografia:  2xdemo
obecny wydawca:  brak

Początki zespołu BARE BONES sięgają września 2006 roku, kiedy to Mati, jako COVERKILL, postanowił grać utwory jednego ze swoich ulubionych zespołów metalowych – METALLICA. W związku z brakiem chętnych do grania coverów, w lutym 2007 COVERKILL zawiesił działalność. Tym samym Mati rozpoczął prace nad autorskim projektem o roboczej nazwie BARE BONES. Nazwa zespołu została zaczerpnięta z jednego z utworów z wydanego w 1991 roku albumu "Horrorscope" legendy thrash metalu – amerykańskiego OVERKILL.
Muzyka BARE BONES oparta jest na ciężkich thrashowych riffach wzmocnionych obniżonym strojem gitar, typowym dla death metalowych kapel.
Pierwsze demo grupy nosi tytuł "Refreshing Old Skull". Na tym trwającym niespełna 10 minut wydawnictwie znalazły się pierwsze trzy utwory stworzone z myślą o BARE BONES. Całość została nagrana w warunkach domowych – na zwykłym PC-cie. Do pracy tą metodą skłoniły grupę trzy podstawowe argumenty: komfort pracy w domu,  zerowe koszy nagrań oraz brzmienie płyt nagrywanych w ten sposób przez inne grupy. Za brzmienie wszystkich instrumentów, wokale oraz programowanie partii perkusji odpowiedzialny jest Mati.
Muzyka zawarta na "Refreshing Old Skull" jest utrzymana w konwencji death/thrash inspirowanego przede wszystkim wczesnymi dokonaniami takich grup jak OBITUARY, DEATH, SIX FEET UNDER oraz nieśmiertelnych klasyków thrash metalu – SLAYER, OVERKILL… Tematyka tekstów nie wybiega poza sztywne ramy ustalone przez filmy grozy klasy "B".
"Refreshing Old Skull" został zarejestrowany z myślą o tym, by znaleźć chętnych do wspólnego grania oraz aby zasygnalizować obecność kapeli w podziemiu, a przez to regularnie koncertować i tworzyć nowy materiał. Data premiery dema została ustalona na dzień pierwszej rocznicy powstania zespołu (13.02.2008).
Natomiast w dniu 1-go listopada 2008 nastąpiła premiera drugiego w dorobku zespołu demo. pt."Defleshed".
Oba materiały można nieodpłatnie pobrać bezpośrednio ze strony zespołu.
Niestety, jak do tej pory, skład BARE BONES jest wciąż niestabilny i grupa stal boryka się z roszadami personalnymi.

Skład zespołu:

Ponury – wokal
Mati – gitara
Ludwig – gitara
?- perkusja

ImageImage

Dyskografia:
"Defleshed"
(demo CD-R, 2008)

 "Refreshing Old Skull"
(demo CDR, 2008)

Kontakt:

barebones@op.pl
gg 6711855
skype barebones_pl

www.barebones.metal.pl
www.myspace.com/barebonespl

Image