BELPHEGOR o nadchodzącym albumie

Na 15 września br. zaplanowana jest premiera nowego albumu kontrowersyjnych adeptów satanistycznej magii, o niezwykle urodziwych licach i jeszcze bardziej urodziwych klipach, czyli black metalowy BELPHEGOR.

„Totenritual” ma ukazać się nakładem największej europejskiej wytwórni muzycznej Nuclear Blast. Zespół zakończył właśnie nagrywanie partii perkusyjnych i basowych zapowiadając jednocześnie, że będzie to najbardziej techniczny album w historii zespołu, przynajmniej jeśli chodzi o perkusje i bass.

.

.
Wokalista i założyciel zespołu Helmuth Lehner, mówi o nowym albumie:

To jest najbrutalniejsza ofiara, jaką kiedykolwiek złożyliśmy. Perkusja jest precyzyjna i bardzo techniczna, z mnóstwem przerw, wypełnień i zmian tempa. Bas jest jak panzer tank. Gitary rytmiczne są całkowicie agresywne i obskurne. Nigdzie indziej nie usłyszycie gitar z tak niskim strojeniem.

Na albumie znajdzie się 9 rytualnych utworów, przesyconych zapachem zgnilizny i atmosferą przedwojennego bunkra. Na dowód zamieszczamy próbkę utworu promującą najnowszy album austriackiej grupy pt. „Totenkult – Exegesis Of Deterioration” nagrany w bunkrowej sali prób.