Brutal East Festival X: MASACHIST, CALM HATCHERY, RAGEHAMMER, STEEL HABIT, ŚLEDZIE ZAGŁADY – 28.10.17 / Białystok

Ongiś, w zamierzchłych czasach, Mikołaj Rej z całą słusznością rzekł „iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”, ale okazuje się że nie tylko mamy swój własny język. Mamy też własny Brutal… East Festival w Białymstoku!


Kto by pomyślał, że tak szalony pomysł jak stworzenie profesjonalnego festiwalu metalowego w Białymstoku uda się zrealizować i utrzymać przez lata? Sami o tym nie myśleliśmy. A jednak! Dziesiąta odsłona „Najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły” staje się faktem, a zatem pora odkryć karty.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja odbędzie się tradycyjnie w Kawiarni Muzycznej „Fama” w Białymstoku, tradycyjnie w sobotę (28 października) i tradycyjnie już zagra na niej pięć różnorodnych stylistycznie zespołów z różnych miejsc naszego kraju. Nowością tej edycji jest jednak to, że tym razem dobór zespołów nie odbywał się na zasadzie zgłoszeń, a wyboru organizatorów. W latach ubiegłych otrzymaliśmy tyle zgłoszeń i propozycji, że zrezygnowaliśmy z kolejnego naboru i sięgneliśmy do gotowej, pokaźnej już bazy kapel.

Kogo zatem gościć będzie tym razem serce Podlasia? Proszę bardzo: MASACHIST jako headliner, a dalej CALM HATCHERY, RAGEHAMMER, STEEL HABIT oraz tajemnicze ŚLEDZIE ZAGŁADY!

Brutal East Festival X: MASACHIST / CALM HATCHERY / RAGEHAMMER / STEEL HABIT / ŚLEDZIE ZAGŁADY

Kiedy: 28 października 2017 (sobota);
Gdzie: Kawiarnia Muzyczna „Fama” (ul. Legionowa 5, Białystok);
Wejście: 18:00;
Bilety: 30 PLN (w przedsprzedaży) / 35 PLN (na bramkach w dniu koncertu).
Bilety dostępne są na stronie:
http://www.bilety.bok.bialystok.pl/

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/104812603576333/

 

Opis kapel:
ŚLEDZIE ZAGŁADY – death/grindowa formacja z Czarnej Białostockiej o żartobliwym charakterze, ale z graniem całkiem poważnym, bez amatorki.  Muzycy takich kapel jak ENFEEBLEMENT czy REINCREMATION zwarli szyki i poślady, by do szarej, polskiej, smutnej rzeczywistości wnieść trochę szydery. Grindowy odpowiednik NOCNEGO KOCHANKA, tylko w wersji męskiej.
https://www.facebook.com/%C5%9Aledzie-Zag%C5%82ady-204754833353813/

STEEL HABIT – heavy/thrash z Warszawy zagrany z energią i werwą. Ich koncerty to wyciskacze potu, więc i w Białymstoku przydadzą się ubrania na zmianę. Zespół istnieje od 2010 roku i ma na koncie jeden materiał demo oraz EPkę z 2013 roku, a już niebawem światło dzienne ujrzy najnowszy materiał „Dehumanized”. Na pewno zaprezentują coś premierowego.
www.facebook.com/steelhabit

RAGEHAMMER – krakowska horda, która w 2012 roku szturmem, rozpychając się łokciami, wkroczyła na krajową scenę thrashu podlanego blackowym, smolistym sosem. Kontrowersyjny wokalista znany z ostrego języka w wywiadach i na koncertach zadba, by każdy, kto przyjdzie na RAGEHAMMER miał solidnie skopaną dupę. W dorobku entuzjastycznie przyjęte demo „War Hawks” z 2012 roku, split z TURBOCHARGED i debiutancki album „The Hammer Doctrine” z ubiegłego roku to sporo jak na 5 lat działalności. Set koncertowy musi więc być wypchany po brzegi samymi hitami, których RAGEHAMMER natłukł już sporo.
https://www.metal-archives.com/bands/Ragehammer/3540356536

CALM HATCHERY – deathmetalowa załoga założona w 2002 roku w Białymstoku, stacjonująca obecnie na Pomorzu, jest dobrze znana lokalnej publice, ale przez lata dała się poznać szerzej dzięki koncertom u boku światowych sław, czy występowi podczas światowego finału Wacken Metal Battle. Masa koncertów, sporo wydawnictw, w tym trzy albumy długogrające, z których ostatni to wydany w 2014 roku „Fading Reliefs”. Ostatnio CALM HATCHERY zawitało do rodzinnego miasta w 2014 roku podczas trasy Blitzkrieg VII, gdzie towarzyszyło grupom VESANIA i VADER.
www.facebook.com/calmhatchery

MASACHIST – deathmetalowi mordercy, którzy od kilkunastu już lat łupią na najwyższym poziomie. Zespół założony przez byłego muzyka YATTERING z samymi znanymi postaciami w składzie, który od pierwszego albumu nie uległ zmianie. Obecni lub byli muzycy VESANII, HUNTER, DIMMU BORGIR, DECAPITATED i wielu innych, nie biorą jeńców. Trzy mocarne ciosy w postaci pełnych albumów, a najnowszy, wydany wiosną tego roku „The Sect (Death REALigion)” dowodzi, że mimo pięcioletniej przerwy wydawniczej MASACHIST nie stracił nic ze swojej mocy i nawet po takiej przerwie umie wziąć się w garść.
www.facebook.com/MASACHIST