BTD (BEYOND THE DESERT) – death metal

Image
gatunek:  death metal
miasto:  Lubin
rok powstania:  2005
dyskografia:  1xpromo
obecny wydawca:  brak

 

BTD (BEYOND THE DESERT) to nazwa zespołu z Lubina (Dolny Śląsk), w szeregi którego wchodzą ex muzycy death metalowych zespołów NO MERCY i RISE OF GOMORA. Skład grupy: Lulek (gary), Boras (wokal), Dobrov (gitara) i Kornik (bas).
Na przełomie lipca i sierpnia 2007 zarejestrowany zostaje materiał promo o nazwie „Prometheus”.
Pod względem muzycznym jest to stara, dobra szkoła death metalowej rzeźni, wściekłej i nienawistnej łupanki w stylu starych dokonań Hale, a chwilami przypominającej DARKTHRONE z płyty „Soulside Journey”. Teksty są wymierzone przeciwko społeczeństwu ludzkiemu, które wyznacza nowomodne standardy, przeciwko wszystkim religiom i zasadom ograniczającym samorozwój i dążenie do doskonałości jednostkom silnym. Myślą przewodnią jest nietzscheański „nadczłowiek”, gloryfikacja indywidualizmu, potępienie dla słabości ludzkiego robactwa, nie potrafiącego dążyć do samo doskonalenia, a także śmierć, zniszczenie i herezja.
„Prometheus” to łącznie ponad 24 minuty death metalu, w tym dwa utwory live z koncertu, jaki odbył się w Lubinie 31.08.2007, a także cover TURBO „Mówili Kiedyś”.
Skład zespołu:

Boras – wokal
Dobrov – gitara
Kornik – bass
Lulek – perkusja

Image

                       Dyskografia:

                        „Prometheus”
                (promo pro CD-R, 2007)

Kontakt:

Marek Dąbrowski
btdband@o2.pl
tel. 0697444451
gg 4004573
      

www.btd.metal.pl

Image