C-300 Наказание Aнгела 2010

Należy się wam najpierw małe wprowadzenie, nie każdy przecież zna cyrylicę (albo niektórzy zapomnieli tak jak ja). C-300 to rosyjski zespół, który oficjalnie gra death/trash metal z naleciałościami doom’u oraz gigantyczną ilość blastów, podbitego werbla, solówek, chórków i jeszcze większą ilością elementów grindcore’u. 

Ich płyta po angielsku zowie się „Scourge of Angel”, czyli po polsku „Na anioła, co ja gram, do kur*y nędzy”. Utwory C-300 trwają średnio 10 minut, za wyjątkiem ostatniego kawałka „Мир Tеней” (World Of Shadows), który trwa zaledwie 5 minut. W ich muzyce najbardziej urzekła mnie rotacja blastami (nie wiem czy to nie automat) i chórkami – zabawa ta jest najlepiej słyszalna w Дождь (Rain), raz „Kalinka”, raz TERRORIZER. Następnym elementem, który przykuł moją uwagę był bas – nie wiem czy słuchacie czasem djentu, ale na „Апостол” (Apostle) dostaniecie go w pokaźnych ilościach. Przesteru basu jest tu tak dużo, że dudnienie intra jest słyszalne jeszcze 2 utwory dalej.

Na prawdę ciężko mi się odnieść do tego wydawnictwa. I to nie ze względu na to, że rosyjski zespół wydał płytę w ukraińskiej wytwórni (Metal Scrap) bo premierę ten album miał w 2010 roku.  Ta płyta jest po prostu bardzo, ale to bardzo dziwna. Może nawet bardziej niż moje recenzje. Ale posłuchajcie sobie jakiegokolwiek kawałka, choćby na załączonym Bandcampie – niby 4 utwory, a gatunkowych wpływów co najmniej 16. Nie jest to jednak jakieś szczególnie niestrawne, ale mój żołądek ma wątpliwości czy wracanie do tego tsunami nie zakończy się w końcu torsjami. Jako ciekawostka polecam, ale jeśli nie jesteście tak świrnięci jak członkowie C-300 to raczej nie zostaniecie psychofanami.

Vexev

PS. Słuchajcie ostatniego utworu do końca;
PPS. Jakbyście chcieli wydać ostatnie zaskórniaki ze skarpety na tę płytę to mam dla was złą wiadomość – płyta nie jest dostępna w sprzedaży od 6 lat.

Metal Scrap Records: Natalia Kondyuk Kirimovna, Korolyova str. 2/22, 47501 Berezhany, Ternopil reg., Ukraine, metalscraprecords@gmail.com, www.metalscrap.org.ua;

C-300: https://metalscraprecords.bandcamp.com/album/c-300-a-scourge-of-angel.