CARNAL – melodyjny metal

Image

gatunek:  melodyjny metal
miasto:  Warszawa
rok powstania:  1999
dyskografia:  2xCD, 1xCDR, 1xreedycja, 1xEP, 1xsingiel, 1xdemo
obecny wydawca:  Revolution Rec.
CARNAL został powołany do życia w 1999 roku.
Od samego początku zespół porusza się w stylistyce, którą najprościej można określić jako metal.
Pierwszy materiał zespołu, „A Time Has Come” (czerwiec 2001), spotkał się z ciepłym przyjęciem, zarówno wśród publiczności, jak i w branży muzycznej. Kolejne nagrania to singiel „Damnation” i album „Curse This Day”. Płyta została uznana przez „Metal Hammer” (Pl) 12/2003 jako „Demo(n) miesiąca”. Tytułowy utwór z tego wydawnictwa znalazł się m.in. na skłądance „Doom.Metal.Pl” Compilation (Foreshadow Prod.)
W grudniu 2006 r. miała miejsce reedycja „Curse This Day”, wydana przez Distribiutor Of Pain na Bałkanach (m.in. Bułgaria, Rumunia, Serbia).
Debiutancka płyta kapeli pt. „Undefinable” przyniosła dawkę melodyjnego, przepełnionego atmosferą dekadencji, nowoczesnego metalu. Na krążku znalazło się dziewięć kompozycji, trwających prawie 40 minut, za których produkcję odpowiadają: znakomity realizator dźwięku Szymon Czech (Studio X – Olsztyn), Krzysztof Placzewski (Cosmic Studio – Warszawa) oraz Tomasz Zalewski (Zed Studio – Olkusz) znany ze współpracy z COMA, ROOTWATER czy FRONTSIDE. Wydawcą albumu jest wytwórnia Ars Mundi.
Grupa dużo koncertuje. W swojej długoletniej działalności CARNAL wystąpił u boku m.in. PARADISE LOST, LIFE OF AGONY, NAPALM DEATH, BEHEMOTH, DIARY OF DREAMS, BENEDICTION, NYIA, ARTROSIS, NEOLITHIC. Ma za sobą występy na Metalmanii 2007, Hunter Fest 2005 i 2006, Festiwalu Rockowym Węgorzewo 2004, Demolce `94, Gothic.pl Festiwal #2, koncert na żywo w RDC. Zagrał trasę koncertową Hellride Tour 3 w towarzystwie ORBITY WIRU, SO I SCREAM, mini tournee na Bałkanach, festiwalową mini trasę Summer Remembrance Tour 2008.
W roku 2009 zespół podpisał kontrakt wydawniczy z firmą Revolution Records. Pierwszym owocem współpracy jest album „Re-Creation”. Jego premiera odbyła się 25.09.2009. Materiał został wydany w formie digipacka oraz jako pakiet specjalny: płyta + koszulka.  Na krążek trafiło jedenaście utworów, w tym dziesięć kompozycji autorskich oraz cover THE SISTERS OF MERCY. Płyta została nagrana i zmiksowana w Studio Perlazza w Opalenicy na przełomie marca i kwietnia 2009. Rola realizatora dźwięku oraz producenta została tym razem powierzona Przemysławowi „Perle” Wejmannowi (ex ACID DRINKERS). W jednym z utworów partie klawiszy skomponował i nagrał Krzysztof Palczewski (ex COLLAGE, SATELLITE), który był odpowiedzialny również za produkcję i nagranie wokali. Szatę graficzną „Re-Creation” przygotował Łukasz Pach, który wcześniej współpracował m.in. z FRONTSIDE.
Skład zespołu:

Robert Gajewski – wokal
Krzysztof Korczewski – gitara
Marek Gajewski – bass
Kuba Leszko – gitara
Michał „Wiśnia” Wiśniewski – perkusja

ImageImageDyskografia:    

„Re-Creation” (CD, 2009,
Revolution Rec.)
„Undefinable”
(CD, 2007, Ars Mundi) 
„Curse This Day” (CD reedycja, 2006, Distribiutor Of Pain)
„My Salvation” (EP, 2005)
„Curse This Day” (CD-R, 2003)
„Damnation” (singiel, 2002)
„A Time Has Come…” (demo, 2001)

Kontakt:

Robert Gajewski

ul. Pawińskiego 28/47
02-106 Warszawa
carnal@interia.pl
tel. 0609219906
      
 
www.myspace.com/carnalzone

Image