CENTURION z nowym minialbumem „Extinction”

Już za miesiąc, 27 maja, death metalowy CENTURION wyda minialbum pt. „Extinction”. Będzie to pierwszy materiał zespołu po ponad 4-letniej przerwie od wydania LP „Serve No One”. Zespół twierdzi, że „Extinction” jest zarówno najbardziej ekstremalnym, jak i różnorodnym wydawnictwem w dorobku grupy.

Materiał został nagrany jesienią 2016 roku w warszawskim JNS studio. „Nigdy wcześniej w JNS studio nie rejestrowałem śladów gitar i basu, które brzmiałyby równie brutalnie jak te na nowym CENTURION” – tak opisuje swoje wrażenia z sesji Paweł „Janos” Grabowski, który odpowiadał za realizację nagrania. Autorem okładki albumu jest Marcin „Lycan” Smolarek.

„Extinction” to pierwszy materiał CENTURION nagrany z perkusistą Demonem (znanym wcześniej m.in. z DEVILYN i NOMAD). Zespół zaprosił do gościnnego udziału w sesji muzyków na co dzień nie związanych z death metalem. W utworach można usłyszeć zatem partie wiolonczeli czy theremin. „Extinction” jest materiałem koncepcyjnym – jego przesłanie to manifest zespołu wymierzonym w muzułmańskich fanatyków religijnych z tzw. Państwa Islamskiego.

Premiera albumu będzie miała miejsce podczas release party 27 maja w warszawskim klubie VooDoo, na którym oprócz CENTURION wystąpią VOIDHANGER, CINIS oraz MOSHMACHINE. A to oznacza, że szykuje się potężny wpierdol! Non serviam!

A u nas niedługo pełna biografia zespołu!