CETI – nowa płyta „Brutus Syndrome”

ceti-brutusJeden z najpotężniejszych głosów polskiej sceny heavy metalowej – Grzegorz Kupczyk wraz ze swoim zespołem CETI wraca do wydawniczej gry! 3 listopada 2014 pojawił się nowy, studyjny album tej legendarnej formacji, zatytułowany „Brutus Syndrome”. Wydawcą jest Metal Mind Productions.
Jest to 16-sty album w dorobku CETI, wydany dokładnie w 25- lecie powstania zespołu – jest zatem co świętować! W związku z jubileuszem, fanów tej formacji czekać szereg niespodzianek. Pierwszą z nich jest klip, zarejestrowany do utworu „Wizards of The Modern Worlds”, można go zobaczyć w TYM miejscu.
Nagrania do albumu „Brutus Syndrome” odbyły się w studio MP w Częstochowie.

Legendarny wokalista, lider CETI podsumował wydawnictwo: „To dla nas bardzo ekscytujące, wracamy do korzeni! Nie tylko muzycznie, ale i wydawniczo. To nowy początek! Myślę, że nowa płyta CETI „Brutus Syndrome” jest doskonałym startem!”. Muzyk zapytany o to, czego możemy się spodziewać po nowym krążku odpowiada: „Płyta jest kwintesencją oraz połączeniem pierwszej płyty CETI  „Czarna Róża”  i naszego ostatniego albumu „Ghost Of the Universe…”, jest zjednoczeniem korzeni hardrocka z jego współczesnym brzmieniem i ukazuje zupełnie nowe CETI , jego nowy wymiar i również skład”