CETI – plany na rok 2014

ceti.kolaz

Rok 2014 to jubileuszowy dla CETI, pełen wielu wydarzeń i zajęć. Powróci audycja Grzegorza Kupczyka, zespół będzie koncertował, w planach są też nowości płytowe. Rok 2014 dla muzyków grupy CETI rozpocznie się pod znakiem mediów i to zarówno w roli rozmówców, jak i prowadzących programy, a nawet nadzorujących.

Na początku stycznia 2014 pojawi się wywiad z Grzegorzem Kupczykiem zrealizowany w końcówce zeszłego roku dla X-Mania TV, gdzie legendarny wokalista CETI opowiada o wielu interesujących kwestiach od wielu lat będących przedmiotem domysłów, a czasem nadinterpretacji. Znajdziecie w nim wiele o zdarzeniach, których to bardzo różne wersje krążą pomiędzy fanami, warto więc posłuchać, co mówi na ich temat sam Grzegorz.

XMTV tak anonsuje tę ciekawą rozmowę: „W studio XMTV odwiedził GRZEGORZ KUPCZYK, z którym ucięliśmy ponad godzinną nawijkę. Lider i wokalista CETI okazał się wybornym gawędziarzem. Podzielił się z nami wieloma „mocnymi” historiami, np. o jego „przejściach” przed komisją weryfikacyjną Ministerstwa Kultury i Sztuki za komuny, a także o odejściach i powrotach do TURBO. Dowiecie się też z tej rozmowy o tym, za co ceni LED ZEPPELIN i dlaczego tekst „Dorosłych dzieci” jest dzisiaj aktualny”.

Ponadto od stycznia 2014 w Radiu Time Rock startuje cykliczna godzinna audycja autorska Grzegorza Kupczyka, nie tylko opowiadająca o fascynacjach muzycznych wokalisty, ale będąca nade wszystko niezwykle interesującym spotkaniem z artystą. Będzie to również powrót artysty po latach na fale eteru.

Grzegorz Kupczyk został zaproszony do współpracy z pismem „Top Guitar” w roli felietonisty.

Muzycy CETI, w związku z podpisaniem kolejnego kontraktu z zagranicznym kontrahentem, zyskają nie tylko kolejnego wydawcę na zachodzie Europy (tym razem w Grecji), ale również, wraz ze swoim managementem, staną się częścią medialno-promocyjno-wydawniczej grupy LEADERS, której polskim przedstawicielem zostaje agencja M-ART, na co dzień reprezentująca muzyków CETI.

Jako Leader Records Polska, agencja M-ART i grupa CETI będzie nadzorować i promować na rynku polskim nowy u nas, lecz uznany już na zachodzie magazyn muzyczny „Metalmare”. Za przestrzeń przeznaczoną dla naszego rodzimego rynku odpowiadać będzie sam Grzegorz Kupczyk, jako jego redaktor artystyczny oraz pozostali muzycy CETI, decydując o materiałach, zespołach, nowościach i ciekawostkach, które znajdą się w tym magazynie, a dotyczących naszych polskich artystów i polskiego rynku muzycznego. Zaproszenie do współpracy przyjęli też niektórzy dziennikarze muzyczni. Magazyn będzie wydawany w Polsce w języku polskim, a ten wydawany w wersji angielskiej na pozostałe rynki również zawierać będzie część polską. Będzie to więc wzajemna współpraca, do której w Polsce włączyła się również, jako pierwszy kooperant, wspomniana stacja radiowa Time Rock. Grupa CETI i ich management zapraszają serdecznie wszystkie zainteresowane media do włączania się w tę kooperację.

CETI nie zaniedbuje koncertów i spotkań z fanami, a plan koncertowy zespołu w roku 2014 obejmie wizyty w takich miastach jak m.in. Chodzież, Poznań, Zielona Góra, Warszawa, Wrocław czy Malbork.

Jednakże przede wszystkim grupa CETI rozpoczyna w nowym roku przygotowania do realizacji nowej płyty, która najprawdopodobniej wydana zostanie w końcówce roku 2014.

A 2014 to również czas  25-lecia istnienia formacji CETI i być może w związku z tym faktem pojawią się również inne interesujące niespodzianki dla fanów zespołu.