CHRIST AGONY, EMBRIONAL, CENTURION, REPOSSESSION – 02.06.2017 / Opoczno

Opoczno doczekało się niezwykle wzniosłej sztuki! Na jednie scenie łoić będą starzy i młodzi, z Warmii i Mazur czy ze Śląska, black i death metalowcy. A koronacji ciemności dokona legendarna ekipa Cezara – CHRIST AGONY.

2 czerwca Miejski Dom Kultury w Opocznie obok CHRIST AGONY będzie gościł zespoły zjednoczone pod szyldem wku*wienia, death metalu oraz młodości, czyli EMBRIONAL z Gliwic, CENTURION z Warszawy oraz lokalnego niszczyciela z REPOSSESSION. Wartym odnotowania jest fakt, że jest to koncert na rzecz stowarzyszenia „Pomagajmy Zwierzętom”.

Szczegółowy opis kapel:
CHRIST AGONY (dark black/death, Morąg/Olsztyn) – tego zespołu fanom metalu przedstawiać nie trzeba. Prawdziwa legenda mrocznego grania w Polsce. Grupa, która pod wodzą charyzmatycznego lidera, Cezara, działa już od 1990 roku! Na koncie mają 9 płyt długogrających, z czego ostatnia, „Legacy”, to prawdziwy majstersztyk diabolicznego black/deathmetalowego grania, wspaniale nawiązujący do kultowych nagrań zespołu takich jak „Daemoonseth” czy „Moonlight”.
Linki:
https://www.facebook.com/ChristAgony
https://www.youtube.com/watch?v=IVQfv_Pd-5U

EMBRIONAL (death, Gliwice) – ta śląska horda na żywo zabija, co udowodniła już nie raz występując przed m.in. CANNIBAL CORPSE, IMPALED NAZARENE, DESTROYER 666, INCANTATION, GORGUTS,  FURIA, HATE czy HEADHUNTER D.C.! Choć swoją deathmetalową zarazę szerzą już od prawie 15 lat, to w swojej dyskografii mają dopiero 2 pełne albumy: „Absolutely Anti-Human Behaviors” (2012) oraz The Devil Inside z 2015 roku, oba zresztą bardzo dobrze przyjęte zarówno przez prasę jak i fanów.
Linki:
https://www.facebook.com/Embrional
https://www.youtube.com/watch?v=dv8hhuNjHP8

CENTURION (death, Warszawa) – to deathmetalowi mordercy ze stolicy. Na koncercie zagrają m.in. materiał z najnowszej, trzeciej płyty, „Extinction”, której premiera przewidziana jest na 27-go maja br. Ciekawostką może być też fakt, że w szeregach CENTURION na perkusji gra… rodowity opocznianin, znany z udziału w takich zespołach jak NOMAD, DEVILYN czy PYORRHOEA.
Linki:
https://www.facebook.com/centuriondeathmetal
https://www.youtube.com/watch?v=E-Kr_wxornc

REPOSSESSION (death, Opoczno) – to przedstawiciel gospodarzy, drugi deathmetalowy towar „eksportowy” Opoczna po NOMAD. Podopieczni Wydawnictwa Muzycznego Psycho bardzo umiejętnie łączą oldschoolowe granie z bardziej współczesnym obliczem metalu śmierci, a ich chwytliwe kompozycje z „Reign over Inferno” (MCD ’09) i „Repossession” (CD ’15) bardzo dobrze sprawdzają się na żywo!
Linki:
https://www.facebook.com/repossession
https://www.youtube.com/watch?v=t1fkd-72_no

 

CHRIST AGONY + EMBRIONAL + CENTURION + REPOSSESSION
Kiedy: 02.06.2017 (piątek);
Gdzie: Miejski Dom Kultury  (ul. Biernackiego 4, Opoczno);
Bramki: 19:30;
Bilety: 20 zł (na bramkach).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1892026847707943

Podczas koncertu będą zbierane koce, karmy, zabawki dla zwierząt!