Christophe Szpajdel (Wielka Brytania) — twórca logówek

CHRISTOPHE SZPAJDEL
twórca logówek

Kontakt:
metalkiosk@hotmail.com
tel. +447900844067

www.myspace.com/christopheszpajdel

Urodziłem się w roku 1970 w Belgii (Gembloux), krótko po emigracji moich rodziców z Polski.
Bakcyla do rysowania złapałem w dziecięcych latach i gdy w końcu lat `70 odkryłem takie kapele jak KISS czy BLACK SABBATH, to odczułem potrzebę tworzenia logówek właśnie w mrocznym nurcie.
W połowie lat `80 odkryłem fantastyczne dokonania takich zespołów jak MERCYFUL FATE, POSSESSED, VENOM, JUDAS PRIEST, CELTIC FROST, PROTECTOR, SLAYER, BLOODFEAST, DEADLY BLESSING, IMPERATOR, KAT, TURBO, DRAGON… To właśnie te grupy miały wpływ na moją twórczość.
Loga rozpocząłem tworzyć w roku 1988. Pierwsze z nich było dla MORBID DEATH (potem BLASPHEREION), a później ENTHRONED. W tym czasie pisałem także recenzje, robiłem wywiady i rysowałem dla „Septicore Fanzine” (lokalny zine, z którym współpracowałem w latach 1989-1990).
Moja działalność nabrała rumieńców w roku 1990, kiedy stworzyłem loga dla EMPEROR, MORBID GOD / MOONSPELL, FILII NIGRANTIUM INFERNALIUM (Portugalia), EXCIDIUM (Włochy), GRAVELAND (Polska)… Jednak żeby być zauważonym, musiałem czekać do 1994 r. – wtedy to dopiero moje nazwisko pojawiło się na okładce albumu EMPEROR.
W międzyczasie studiowałem leśnictwo, chodziłem na koncerty i pracowałem nad logami, co zabrało mi sporo czasu. W 1992 musiałem zrezygnować ze współpracy z „Septicore”, by móc poświecić się studiom i pracy artystycznej.
W 1996 skończyłem studia i robiłem różne staże. W miejscowości Stara Brda w Polsce (słupskie), ale również na portugalskich wyspach Azory i we Francji nabierałem doświadczenia w dziedzinie leśnictwa oraz biologii. Równocześnie kontynuowałem swoją pasję artystyczną bez bezpośrednich interakcji z otoczeniem, które raczej nie przychylało się do mojej działalności na scenie metalowej… Pracowałem nadal i w 2002 dostałem ofertę pracy w Anglii i tak właśnie otrzymałem swoją niezależność…
Tymczasem wykonałem loga dla takich zespołów jak OLD MANS CHILD, BORKNAGAR, NARGAROTH, FIRST BORN EVIL (Portugalia), FROST (Węgry), polskich kapel GROMOWLADNY, KRAINA BEZ WIATRU, HODUR, WITCHMASTER, CRYPTIC TALES… i wielu innych.
Bezskutecznie negocjowałem z różnymi osobami w sprawie zrobienia mojej własnej strony internetowej, tak więc w 2005 wziąłem sprawę w swoje ręce i utworzyłem sobie profil MySpace, który stał się moją oficjalną stroną internetową. Na tym profilu można obejrzeć loga, które zrobiłem i poprzez profil można skontaktować się ze mną bezpośrednio.
W 2008 moja osoba pojawiła się w książce „Logos From Hell” wydanej przez Marka Riddicka. Udzieliłem też wywiadów do  takich międzynarodowych pism jak „Metal Maniacs”, „Vice Magazine”.
Ostatnie moje dokonania warte uwagi to loga dla takich kapel jak WOLVES IN THE THRONE ROOM czy TOWER OF BABEL ze Stanów…
Nadal kontynuuję swoją sagę…
Przykładowe logówki:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Atmospheric Magazine serdecznie zaprasza do współpracy z Krzysiem Szpajdlem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.