CONCATENATION Mindeater (2017)

CD / LP (Independent)
Ocena: 4/6
Gatunek: death/thrash metal

Bardzo chwytliwa nazwa zespołu. Nie wiem dlaczego, ale gdy patrzę na okładkę, przypomina mi ona obrazy okalające chujowe, thrashowe płyty. Może trochę heavy. Zbyt przekoloryzowane to wszystko. Pamiętajcie – piękno tkwi często w prostocie – zarówno muzycznie, jak i wizualnie. Do brzegu jednak…

Próba oceny zawartości płyty na podstawie okładki okazała się na szczęście tym razem błędna. C… KOPIUJ + WKLEJ …ION na „Mindeater” prezentuje nam mieszankę death/thrash metalu. Na płycie znajdziemy 8 kawałków, które niestety nie porywają, ale nie są też najgorsze. Słabymi punktami płyty w moim odczuciu są: wokal i gitara. Wokal za słaby, gitarze brakuje Szatana. No i nie ukrywajmy – umiejętności trochę również. Ale… co się odwlecze… może kiedyś coś ciekawego z tego będzie. Płyta w miarę słuchania nieco się rozkręca – najsłabsze są pierwsze kawałki, później, nie dość, że nie boli – to nawet robi się w miarę przyjemnie… a może to masochizm? ;)

Na dzień dzisiejszy niestety album jednym uchem wpada, drugim wypada. Jest jeszcze nad czym pracować. Może to i lepiej? Perfekcja bywa nudna. Pomysły są. Na duży plus zasługuje z pewnością tytułowy „Mindeater”, gdzie Panowie pokazują, że jednak wiedzą o co chodzi w ciężkim graniu i kawałek… jest naprawdę dobry. Dlaczego cała płyta nie jest na takim poziomie, Panowie? Tą ścieżką proszę podążać i będzie dobrze. W tym momencie daję 4 – na zachętę.

[Eva]

CONCATENATION: www.facebook.com/concatenationband; www.concatenation.bandcamp.com