CULT OF LUNA, GOD SEED – 29.04.2014

2014.04.29_cult.of.luna

Agencje PW Events oraz Go Ahead mają zaszczyt zaprosić na koncert legendy i prekursorów post-metalu, szwedzkich wizjonerów z Cult of Luna. Na europejskiej trasie, która będzie ostatnią przed zapowiadaną przerwą w działalności zespołu wystąpią również Norwedzy z God Seed, czyli zespół muzyków znanych z Gorgoroth! Ten niecodzienny zestaw wystąpi 29. kwietnia 2014 w Warszawie, w klubie Proxima!

CULT OF LUNA (Swe)
GOD SEED (Nor)
29.04. 2014, Klub Proxima, Warszawa
Bilety: 79/89zł (w dniu koncertu)
Bilety dostępne w sieciach Eventim, Ticketpro, Bilet oraz salonach Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju; kolekcjonerskie: pwevents.pl, Klub Proxima, Ticketclub.

CULT OF LUNA to zespół powstały w 1998 roku, w Umea (Szwecja). Od samego niemal początku swej działalności wyznaczyli nową ścieżkę w muzyce, przyczyniając się w dużej mierze do wyodrębnienia gatunku znanego dziś powszechnie jako ‘post-metal’. Hipnotyczne riffy, ogromna przestrzeń i sludge’owy ciężar kompozycji w mariażu z elektroniką w ciągu dekady wywindowały Szwedów na szczyt ciężkiego grania, który dzielą z Neurosis czy Isis. Niestety, ku niezadowoleniu fanów, zespół zapowiedział wstrzymanie aktywności, a więc warszawski koncert jest jedną z ostatnich okazji, by zobaczyć Cult Of Luna w Polsce w najbliższej przyszłości!

GOD SEED założyli Gaahl i King ov Hell po swoim odejściu z Gorgoroth. Grupa istniała krótko w roku 2009 (wydając album koncertowy z festiwalu Wacken), by na dobre i w pełnym składzie zreformować się trzy lata później i wydać album ‘I Begin’ nakładem Indie Recordings. Stylistyka God Seed otwarcie nawiązuje do dokonań Gorgoroth z późniejszego okresu, a jednocześnie wzbogacona jest partiami klawiszy czy elektronicznymi samplami.

UWAGA: karnet na koncerty Amenra i Cult of Luna w specjalnej, promocyjnej cenie 109zł!
http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=13611