Dark Fest 2016 – 24-25.06.2016

2016.06.24_dark.fest.2016

Dark Fest 2016

Festiwal Dark Fest 2016 odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2016r. Podobnie jak w latach ubiegłych, na scenie zagości kilkanaście zespołów reprezentujących najbardziej ekstremalne gatunki muzyki metalowej, jednak z pewnością w tym roku na scenie zobaczymy zespoły, które wyłamują się poza szablon death / black metal.
Na scenie Grodu Rycerskiego pod Byczyną, podczas III edycji festiwalu Dark Fest zagrają:

PRIMORDIAL (black/pagan metal)
LIQUID GRAVEYARD
BLAZE OF PERDITION (black metal)
CHRIST AGONY (black metal)
LUNA AD NOCTUM (black / death metal)
SERPENTIA (groove death metal)
FAM (grindcore)
RAGEHAMMER (surowy metal)
EMBRIONAL (death metal)
NAUMACHA (death metal)
VIRGIN SNATCH
DEAD GOATS
MOANNA

+ więcej

Po 3 marca 2016 bilety są dostępne w cenie 150 PLN / sztuka. Karnety można zakupić za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego festiwalu http://darkfest.8merch.com.

 

****

PRIMORDIAL jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów europejskiej sceny metalowej. Primordial, grający od 1987r to zespół znany wielu fanom na całym świecie. Założony został w Irlandii przez basistę Póla MacAmlaigh oraz gitarzyste Ciárana MacUiliam. Muzyka zespołu opiera się na black/pagan metalu oraz elementach folku. Zespół ma na koncie 8 albumów oraz dziesiątki udanych koncertów.
www.primordialweb.com

LIQUID GRAVEYARD – w skład zespołu wchodzą m.in. Nicholas Barker (były muzyk m.in. EXODUS, GORGOROTH, TESTAMENT) oraz Shane Embury (NAPALM DEATH), a gitarzysta John Walker (CANCER) oraz wokalistka Raquel Walker. Obecnie zespół ma w swojej niemal 10-letniej dorobku dwa pełne albumy.
https://www.facebook.com/LiquidGraveyard
https://www.youtube.com/channel/UCR62aZVRhTLll_pTTQrNxbQ