DEAD INFECTION, J.D. OVERDRIVE, PATOLOGICUM, POSTHUMOUS BLASPHEMER, HUMAN HUMUS, R. O. D., STRAIGHT HATE, WE ARE DEAD – 24.05.2014

2014.05.24_dead.infection

Mini Merciless East II Festival 2014

Już wszystkim wiadomo, że w latach 2004 i 2005 odbył się w Chełmie MERCILESS EAST FESTIVAL, i że były to dwie zajebiste imprezy, które zrobiliśmy z Białym. Oraz to, że były próby reanimacji festiwalu w pierwotnej formie, no i oczywiście to, że postanowiliśmy zacząć od małych koncertów tak, by była to impreza cykliczna i by w przyszłości jednak zorganizować gruby open air w takiej formule, jak to było na początku. Ważne, że zamysł jest taki jak wtedy, czyli szeroko pojęta muza gitarowa z naciskiem na metal (czyli na gitarze konieczny jest przester). Pierwszy miniMEF’2013 okazał się na tyle sukcesem, że zaplanowaliśmy kolejną edycję na 24 maja 2014.

Na drugiej edycji zagrają:

DEAD INFECTION (Białystok) grind core
https://www.facebook.com/deadinfection?fref=ts

D.I. to legenda światowego grind core’a, jeden z prekursorów gatunku, ostatnio rzadko gości na scenach starego kontynentu, o Polsce nie wspominając, jest więc unikalna okazja, by uczestniczyć w nadchodzącym przedstawieniu na naszej prowincji :)

J.D. OVERDRIVE (Katowice) southern rock/metal
https://www.facebook.com/jdoverdrive

Czterech wyluzowanych kolesi, uprawiających stoner z mocniejszymi wpływami i hołdujących zasadom rockandrollowego życia, gdzie łycha leje się strumieniami, na koncie masa koncertów u boku tuzów muzycznych tego świata.

PATOLOGICUM (Rzeszów) gore grind
https://www.facebook.com/pages/Patologicum/147027155486569?fref=ts

Syn marnotrawny powrócił, pierwszy koncert po ponad 7 letnim niebycie, nowy skład, nowa formuła, zamysł jednak ten sam – rozjechać wszystko. Gore grind w najczystszej formie.

POSTHUMOUS BLASPHEMER (Białoruś)
https://www.facebook.com/posthumous.blasphemer

Mega techniczny, nieprzewidywalny i mocno pokręcony, a mimo to potężnie brutalny i precyzyjny death metal to muza generowana przez jeden z najważniejszych zespołow białoruskiej sceny.

HUMAN HUMUS (Poprad – Słowacja) grind core
https://www.facebook.com/HumanHumus?fref=ts

H.H. to prawdziwa koncertowa petarda. Młodzi ludzie ale kapela już bardzo doświadczona, tak w studiu, jak i scenicznie. Końcówka 2013 roku to trasa w Rosji i kilkanaście pojedynczych koncertów na europejskich scenach.

R. O. D. (Lublin) thrash
https://www.facebook.com/razorofdeath?fref=ts

R.O.D. para się thrash metalem starej szkoły, bardzo koncertowym, mega energetycznym, ultra żywiołowym, podpartym solidnym wyszkoleniem muzycznym i charakterystycznym humorem polsko ukraińskim :),

STRAIGHT HATE (Chełm/Lublin) hc/metal
https://www.facebook.com/stht667?fref=ts

S.H. to przedstawiciel chełmskiej sceny, posiadający w składzie ludzi, którzy udzielają się również w Coffins, Climate, Myly Ludzie … na Parricide kończąc. Ostatnio z powodu kłopotów personalnych dość rzadko pojawiają się na deskach. Dlatego jest doskonała okazja by popląsać przy ich hard core’owych rytmach.

WE ARE DEAD (Lublin) stoner/thrash metal
https://www.facebook.com/pages/WE-ARE-DEAD/197489807104135

Dość unikalne połaczenie sabbathowskiego stylu z thrashowymi elementami i motoryką. Poprzednia twórczość zespołu nie była aż tak jasno określona i w maju zaprezentują nowe, aktualne oblicze zespołu. W.A.D. rozpoczną majową potańcówkę, dlatego warto przybyć o czasie.