Deformeathing Production

 

Image

Może ktoś jeszcze pamięta New Age Of Brutality `distro, które prężnie działało w undergroundzie jakąś dekadę temu? Bossem tego tworu był Wojtek, który w tym momencie udziela się również w kapeli o nazwie DEFORMED i wydaje mi się, że to właśnie ten zespół był bodźcem do powstania Deformeathing Production. Nie wiem tylko, czy to chęć kontroli nad własnym stuffem czy brak firmy chętnej na wydanie płyty „Project Torture 005” zainspirowały Wojtka do założenia własnego labelu? Pewnie to drugie, ale w tej chwili nie jest to ważne. Istotne jest to, że – jakby nie było – na krajowym poletku pojawiła się nowa, konkretna wytwórnia z ogromnymi perspektywami na przyszłość.

Pierwszym wydawnictwem Deformeathing był wspomniany wyżej album „Project Torture 005” macierzystej grupy Wojtka – DEFORMED (zrealizowany we współpracy z francuską Skull Fucked Prod.). Jeśli ktoś nie wie, to nadmienię, że kapela ta para się ohydnym, do bólu wstrętnym, obleśnym, surowym grind/corem – jest to muza tylko dla najbardziej wytrwałych!!! Jak nietrudno się domyślić spoglądając na tytuł płyty, ten CD ukazał się w roku 2005 i tak się rozpoczęła działalność Deformeathing…

ImageWojtkowi chyba spodobało się szefowanie wytwórni (w końcu profesjonalne wydanie płyty w Polsce to kaszka z mleczkiem :-)) i postanowił nie ograniczać działalności labelu tylko do swojej kapeli i dał szansę innym. Znanymi tylko sobie niecnymi sposobami (i pewnie z pomocą Antona ze Skull Fucked:-)) dotarł do młokosów z Francji – SICKBAG. I w ten sposób na świat przyszedł kolejny grindowy CD „Bushido. Codex”. Może nie jest to tak trudna w odbiorze muzyka jak DEFORMED, ale jest szalona i nieokiełzana; uzależnia słuchacza i zmusza do ciągłego wciskania „play again”. Wybór SICKBAG na pewno był trafny i przyniesie wiele korzyści zarówno wytwórni jak i samemu zespołowi!!!

Na „trzeci ogień” Wojtek wytoczył kolejne wydawnictwo DEFORMED – tym razem jako split z inną czołową polską załogą – ANTIGAMA. Tytuł tego krążka to „Roots Of Chaos”. Najciekawsze w tym splicie jest to, że ANTIGAMA zaprezentowała tylko jeden kawałek, ale za to trwający ponad 12 minut!!! I wcale nie mamy tu do czynienia z doom metalem:-), tylko z najprawdziwszym furiackim grindem! Jest to kolejna twarz Warszawiaków, którzy znani są przecież z nietuzinkowego podejścia do swej twórczości. Na „Roots Of Chaos” muzyka ANTIGAMY to grindocre wymieszany z noisem i całą masą pojechanych eksperymentów; jak to ktoś kiedyś powiedział: „to zapis spowiedzi szaleńca!!!” Materiał ten świetnie kontrastuje z drugą częścią tego splitu, gdyż DEFORMED nadal gra swój intensywny inhuman hyper grind!!! Podany nieco inaczej niż na poprzednich wydawnictwach, jednak cały czas mieszczący się w ramach, do których zespół ten wszystkich przyzwyczaił.
Image
I na zakończenie krótkiej prezentacji Deformeathing Prod. prawdziwa sensacja!!! W kwietniu światło dzienne ujrzała vinylowa wersja ostatniego albumu meksykańskiego DISGORGE „Gore Blessed to the Works”!!! Płyta ta jest ściśle limitowana do 500 sztuk i miejmy nadzieję, że w momencie ukazania się tego numeru „Atmospheric`a” będzie jeszcze dostępna! Jestem przekonany, że będzie to rarytas i nie lada gratka nie tylko dla koneserów gatunku – w końcu DISGORGE genialną kapelą jest i basta!!!

W tym samym czasie co premiera LP meksykańskich morderców, na stronie internetowej Deformeathing uruchomiony został sklep internetowy, w którym można nabyć wszystkie wydawnictwa tego labela oraz wiele innych tytułów death/grindowo/hardcore`owych!

Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że kolejne wydawnictwo Deformeathing jest planowane na okres wakacji, a będzie to następny split z udziałem DEFORMED – tym razem w towarzystwie innych weteranów polskiej sceny – PARRICIDE. Niestety żadnych szczegółów na ten temat jeszcze nie ujawniono.

Warto też wspomnieć, że oprócz kompaktów Deformeathing oferuje także koszulki DEFORMED, SICKBAG oraz legendy death metalu – SINISTER.

Mam nadzieję, że jak najwięcej osób zainteresuje się działalnością Deformeathing i okaże jej swe wsparcie, którego na pewno potrzebuje!

 

[Arek / Atmosphwric #13]]

 

Deformeathing Prod. / Deformed, Wojciech Leki, P.O.Box 15, 34-200 Sucha Beskidzka; info@deformeathing.com / deformed@wp.pl; www.deformeathing.com / www.deformedgrind.com / www.myspace.com/deformeathing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.