DESOLATE SHRINE – reedycja płyty „Tenebrous Towers”

DESOLATE.SHRINE_Tenebrous.Towers16 października 2015 nakładem Hellthrasher Productions ukazała się kompaktowa reedycja debiutanckiego krążka fińskich death metalowców z DESOLATE SHRINE pt. „Tenebrous Towers”. Oprócz kompaktowej reedycji, album dostępny będzie także po raz pierwszy na winylu. Premiera w przyszłym roku.

Płyta wydana została pierwotnie w 2011 roku nakładem Hammer Of Hate, a licencję udostępnił obecny właściciel katalogu tamtej wytwórni – fińska Kvlt.

Inspirując się bezpośrednio szwedzkim death metalem z lat 90-tych, DESOLATE SHRINE twórczo przenieśli go w świat współczesności, wyprzedzając na samym starcie szereg epigonów, zapatrzonych w klasyczne brzmienie spod znaku Sunlight Studios. U Finów stało się ono jedynie punktem wyjścia do niczym nieskrępowanej sonicznej eksploracji, wprowadzającej słuchacza w piekielną krainę gniewu i chaosu. „Tenebrous Towers” to niezwykle dojrzały i zróżnicowany materiał, w którym precyzyjnie wymierzone death metalowe ciosy przeplatają się z tajemniczymi, akustycznymi interludiami oraz masywnymi, bogato zaaranżowanymi strukturami, obezwładniającymi swą gęstą atmosferą. Świetnie odzwierciedla to okładka, która choć stworzona przez lidera zespołu, LL, jawi się niczym wprost wyjęta z fascynująco dziwnego świata Zdzisława Beksińskiego…

Tracklista:

1. The Smell Of Blood And Iron
2. No Place For A Human
3. Crushing Darkness
4. The Brightest Night
5. Chaos And Wrath
6. Born To Lose One’s Way
7. Burning Devotion