DEVILISH IMPRESSIONS – modern black/death metal

Image

gatunek:  modern black/death metal
miasto:  Opole
rok powstania:  2000
dyskografia:  2xCD, 1xdemo
wydawca:   Conquer Rec.

Za oficjalną datę powstania DEVILISH IMPRESSIONS przyjmuje się 1.11.2000 a.s. Założycielami zespołu są Quazarre (wokale, gitary, syntezatory), Turquoissa (syntezatory) oraz Starash (gitary). Quazarre jest jednocześnie wokalistą polskiej grupy ASGAARD. W takim składzie zespół debiutuje w roku 2002 wydanym własnym sumptem materiałem o enigmatycznym tytule “Eritis Sicut Deus; Verbum Diaboli Manet In Aeternum; Vox Vespertilio Act I – Moon Var Dies Irae”.
W roku 2005 DEVILISH IMPRESSIONS ponownie wchodzi do studia celem rejestracji nowych kompozycji. Nad nagraniami czuwają tym razem m.in. znany z długoletniej współpracy z BEHEMOTH – Arek Malczewski oraz bracia Wiesławscy ze Studio Hertz, którzy zajęli sie masterigiem płyty. Album zatytułowany „Plurima Mortis Imago”, w którego nagraniach zespół wspomogli Adrian Nefarious (bas) i Dragor (perkusja) z LUNA AD NOCTUM, spotkał się z zainteresowaniem różnych wydawców. Ostatecznie zespół decyduje się na współpracę z angielską Conquer Records. Pierwszym owocem tejże współpracy jest nakręcenie teledysku do utworu „SataniChaoSymphony”, następnie oficjalne wydanie płyty pod koniec września 2006.
W międzyczasie zachodzą zmiany personalne w zespole. Zespół opuszczają Adrian i Dragor. Krótko potem szeregi DEVILISH IMPRESSIONS zasilają Armers (gitary) oraz Icanraz (perkusja) grający także m.in. w HERMH, ABUSED MAJESTY, VIA MISTICA. Od tej pory Starash przejmuje obowiązki basisty.
Świetne przyjęcie płyty w mediach na całym świecie powoduje, iż na przełomie listopada i grudnia 2006 grupa wyrusza na trasę europejską „Ageless Void Tour 2006” w towarzystwie AETERNUS (Norwegia), DARKSHINE (Francja) oraz ARUM (Brazylia). Trasa okazuje się być sporym sukcesem, a zespół ma wreszcie okazję udowodnić swoją wartość sceniczną zyskując nowych fanów w całej Europie.
W lutym 2007 DEVILISH IMPRESSIONS zalicza udany występ jako jedna z gwiazd całodziennego festiwalu black metal w osławionym londyńskim klubie „The Underworld”.
Od tej pory Starash rezygnuje z aktywnego uczestnictwa w kapeli. Nowym basistą zostaje Cultus (ex ISOLATED, KORKONTOI).
Na początku kwietnia 2007 roku grupa bierze udział w trasie „Sword In The East Tour 2007” po Białorusi, Ukrainie i Rosji, na której występuje bezpośrednio przed legendą szwedzkiego metalu MARDUK. Znakomite przyjęcie DEVILISH IMPRESSIONS przez tamtejszą publiczność powoduje, iż zespół znajduje oficjalnego reprezentanta w postaci The Flaming Arts Management / Booking Agency, która odtąd jest odpowiedzialna za organizowanie jego tras, festiwali, jak i pojedynczych koncertów na terenie Europy Wschodniej.
Maj, czerwiec i lipiec 2007 to kolejna sesja nagraniowa DEVILISH IMPRESSIONS, podczas której w olsztyńskim Studio X powstaje materiał na drugie oficjalne wydawnictwo grupy – „Diabolicanos – Act III: Armageddon”. Materiał, bardzo dojrzały aranżacyjnie i wyposażony w świetne brzmienie, zostaje zmasterowany przez Andy Classen’a w osławionym Stage One Studio w Niemczech. Na płycie w charakterze gości specjalnych pojawiają się Cezar z CHRIST AGONY oraz Szymon z NYIA.
Tuż po zakończeniu nagrań grupa występuje na festiwalu Metal Heads Mission na Krymie (Ukraina) u boku m.in. SUFFOCATION, BENEDICTION, IMMOLATION i VADER, a w grudniu 2007 odbywa pełną trasę w chrakterze headliner’a po Ukrainie.
Premiera „Diabolicanos – Act III: Armageddon”, która nastąpiła w styczniu 2008 nakładem Conquer Rec./ Plastic Head, została poparta intensywną promocją zarówno w branżowych mediach na całym świecie, jak i w postaci kolejnych występów na festiwalach oraz trasach koncertowych m.in. z BEHEMOTH, DISMEMBER, SATYRICON.
W maju 2008 zespół po raz pierwszy wystąpił w Polsce, na trasie „Rebel Angels Tour Vol.3”, odwiedzając dziewięć największych miast w Polsce, wraz z HATE i CRIONICS.
Następnie, dzięki umowie licencyjnej pomiędzy Conquer Records i Empire Records, płyta „Diabolicanos – Act III: Armageddon” jest dostępna również na terenie Polski. Album ukazał się jako dodatek do czerwcowego magazynu ‚Thrash’Em All’ (nr 3/2008) i zawiera bonusowy track w postaci teledysku do utworu „Har-Magedon”.
Kolejny rok to stagnacja w obozie DEVILISH IMPRESSIONS, spowodowana odwoływaniem tras koncertowych oraz zmianami personalnymi. Zespół rozstał się z Cultusem i Turquoissą. Jakiś czas później nowym basistą został Vraath, zaś instrumenty klawiszowe przejął Quazarre, we współpracy z innymi artystami.
W zmienionym składzie, który tworzą obecnie: Quazarre – wokal, gitara, syntezator, Armers – gitara, Vraath – bas, Icanraz – perkusja – pod koniec roku 2009 Quazarre rozpoczął prace nad przedprodukcją nowego albumu. Gdy tylko materiał będzie gotowy, grupa rozpocznie poszukiwania wydawcy.
Ponadto Quazarre zasilił szeregi kapeli CRIONICS, z którą nagrał w roku 2009 EPkę „N.O.I.R”, zamierza koncertować i zarejestrować materiał na pełny album oraz stworzył, wraz z artystą znanym jako I.A.SERPENTOR, projekt VITROFYRR, będący połączeniem black metalu, ambientu, muzyki z nurtu industrial oraz hellektro (pierwsza płyta zespołu będzie dostępna w 2010).

Skład zespołu:

Quazarre – wokale, gitary, klawisze
Armers – gitary
Vraath – bas
Icanraz – perkusja

ImageImage
Dyskografia:

“Diabolicanos – Act III: Armageddon”
(CD, 2008, Conquer Rec. / Plastic Head / Empire Rec.)
“Plurima Mortis Imago”
(CD, 2006, Conquer Rec.)
“Eritis Sicut Deus; Verbum Diaboli Manet In Aeternum; Vox Vespertilio Act I – Moon Var Dies Irae” (demo, 2002)

Kontakt:

quazarre@wp.pl

www.devilish-impressions.com
www.myspace.com/devilishimpressions

Image