DEVILISH IMPRESSIONS – nowa płyta „The I” wkrótce

Założony w roku 2000, pierwotnie jako projekt studyjny, przekształcony w pełnoprawny zespół sześć lat później, DEVILISH IMPRESSIONS jest uznawany za istotny black death metalowy zespół na polskiej scenie, który szybko i skutecznie wyrobił sobie pozycję i obrał niezłomną drogę celem dotarcia do fanów i mediów na całym świecie.
Po wydanym przez Lifeforce Records w 2012 roku trzecim studyjnym albumie pt. „Simulacra”, grupa ponownie połączyła siły z niemiecką firmą celem wydania nowej płyty zatytułowanej „The I”, której premiera przewidziana jest na koniec września.
„Jestem niezwykle podekscytowany perspektywą wznowienia współpracy z DEVILISH IMPRESSIONS i wierzę, że wspólnymi siłami przeniesiemy zespół na jeszcze wyższy poziom. Muzycy tworzący grupę  to pełni poświęcenia pracoholicy, którzy dokładnie wiedzą czego chcą i co jest niezbędne, aby osiągnąć obrany cel. Ich nowy album jest ogromnym muzycznym krokiem wprzód i wierzę, że nie przejdziecie obok niego obojętnie” – komentuje Stefan Lüedicke, szef Lifeforce Records.
Tytuł albumu to nie tylko fonetyczny akronim nazwy zespołu (The I = DI) ale, przede wszystkim, bezpośrednie odzwierciedlenie manifestu, którego sztandary grupa niesie ze sobą od początku swego istnienia – manifestu gloryfikującego pojęcie wolności wyboru i niczym nieograniczonej woli. To memoriał głoszący wyższość jednostki ponad jakimikolwiek czynnikami zewnętrznymi narzucanymi nam przez innych, ze szczególnym wskazaniem na religię z jej dogmatami i ‘jedynie słusznymi’ wzorcami. „The I” to niepokorny manifest skierowany przeciwko wszystkim stojącym w opozycji względem tego, co pomaga nam w nieustannym doskonaleniu samych siebie.
W 2016 roku DEVILISH IMPRESSIONS dołączył do elitarnego grona artystów zrzeszonych pod banderą nowojorskiej EXTREME MANAGEMENT GROUP, która ma pod sobą takie nazwy jak SUFFOCATION, CATTLE DECAPITATION, ORIGIN, CRYPTOPSY, ATHEIST, RINGS OF SATURN, KING PARROT, INTERNAL BLEEDING i wielu innych.

www.devilish-impressions.com

www.facebook.com/devilishimpressions

www.twitter.com/devilishimpress