DIVINE WEEP – płyta „Tears Of The Ages” wydana przez amerykańską Stormspell Records

DIVINE.WEEP_Tears.Of.The.Ages Najnowszy album białostockiego DIVINE WEEP, zatytułowany „Tears Of The Ages”, który ukazał się nakładem zespołu 1. października 2015 roku, następca wydanego w 2013 roku materiału „Age Of The Immortal”, został wydany oficjalnie przez amerykańską wytwórnię Stormspell Records i trafi do dystrybucji w Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii.

Płyta „Tears Of The Ages”, zarejestrowana w Hertz Studio / Dobra 12 Studio, to dziesięć kompozycji, w tym dwie bonusowe, utrzymanych w stylistyce oldschoolowego heavy/power metalu, ale z nowoczesnym brzmieniem, które powinny przypaść do gustu fanom takich zespołów jak JUDAS PRIEST, MANOWAR, IRON MAIDEN czy HELLOWEEN. Gościnnie w jednym z utworów (w utworze tytułowym) zagrał gitarzysta TURBO – Wojciech Hoffmann. Muzyk, który jest ikoną polskiego rocka i metalu, zagrał niezwykłe solo, które z pewnością dodaje kompozycji większego pazura.

 

Tracklista:

 1. Fading Glow
  02. The Mentor
  03. Day Of Revenge
  04. Last Breath
  05. Petrified Souls
  06. Imperious Blade
  07. Never Ending Path
  08. Tears Of The Ages
  09. Age Of The Immortal (bonus track)
  10. Lzy Wiekow (bonus track)

Prace studyjne nad płytą trwały od marca 2015 roku. Ścieżki perkusji zostały zarejestrowane w renomowanym studio Hertz, współpracującym z czołówką światowego metalu (Vader, BEHEMOTH, DECAPITATED i wielu innych), zaś ślady gitar, basu i wokali położono w Dobra 12 Studio pod okiem Piotra Polaka. Mix i mastering całości to również dzieło studia Hertz.

Niestety premiera płyty zbiegła się z odejściem wokalisty Igora Tarasewicza, który pod koniec roku 2015 postanowił skupić się na życiu prywatnym. W związku z odejściem wokalisty zespół zmuszony jest przełożyć planowaną trasę promującą album na bliżej nieokreślony czas, jednak już teraz potwierdził udział w kolejnej edycji festiwalu City Of Power, który odbędzie się 3 września w Zgierzu. Headlinerem będzie legenda niemieckiego metalu, grupa IRON SAVIOR.

divine.weep_photo2015

Zespół DIVINE WEEP został założony w 1995 roku jako kapela blackmetalowa, zyskując spore uznanie w kraju i za granicą. Przez lata, w których zespół nie był aktywny, styl tworzonej przez Bartka Kosackiego (ex-HERMH) muzyki ewoluował do klasycznego heavy metalu w stylu gigantów takich jak IRON MAIDEN czy HELLOWEEN. Zespół powrócił do życia w 2010 roku z nowymi kompozycjami i w ciągu kolejnych lat wzbogacił się o nowych członków, dzięki którym zyskał drugą szansę na zaistnienie na polskiej scenie metalowej. Zaowocowało to również sporą ilością koncertów także u boku takich formacji jak HUNTER, TURBO czy Blaze Bayley (ex-IRON MAIDEN).

www.divineweep.pl

www.facebook.com/divineweep