DIVINE WEEP – szczegóły nowej płyty „Tears Of The Ages”

DIVINE.WEEP_Tears.Of.The.AgesŚwiętujący w tym roku 20. rocznicę powstania heavymetalowy zespół DIVINE WEEP ukończył nagrania nowej płyty zatytułowanej „Tears Of The Ages”. Do zamknięcia projektu pozostało kilka kwestii związanych z partiami wokalu i w najbliższych dniach gotowy materiał wróci do Hertz Studio, gdzie będzie zmiksowany i poddany masteringowi. To właśnie u braci Wiesławskich sesja nagraniowa rozpoczęła się rejestracją śladów perkusji. Ścieżki gitar, basu oraz wokalu zostały natomiast położone w Dobra 12 Studio pod okiem Piotra Polaka.
Na płycie znajdzie się 9 kompozycji, łącznie z ubiegłorocznym singlem „Age of the Immortal” (https://www.youtube.com/watch?v=WHpaAQpq1rU), jak również bonus w postaci polskojęzycznej wersji utworu tytułowego – „Łzy Wieków”. W tym utworze będzie można usłyszeć Wojciecha Hoffmanna z grupy TURBO, który zagrał gościnne solo w swoim charakterystycznym stylu.
Płyta „Tears of the Ages” ukaże się prawdopodobnie jeszcze tego lata dzięki współpracy z amerykańską wytwórnią Stormspell Records, która złożyła ofertę wydania krążka w serii „Trend Killers”, będącej hołdem dla kultowej serii „Price Killers” z lat 80.
Gotowa jest już okładka płyty, którą stworzył Piotr Szafraniec, znany ze współpracy z takimi zespołami jak CETI, THY DISEASE czy LOST SOUL. Zespół tak opowiada o współpracy z grafikiem:
„Chcieliśmy, aby okładka naszej płyty była odzwierciedleniem zawartości muzycznej, łączącej oldschoolowy styl rodem z lat 80. ze współczesnością. Piotr dość wiernie zobrazował naszą wizję. Mamy więc zestawienie elementów kojarzących się z różnymi epokami, symbolizującymi minione wieki, upadłe cywilizacje przykryte kurzem, zderzone ze światem współczesnym, w którym nie ma miejsca na sentymenty. To także wyraźna próba zamknięcia pewnego etapu życia zespołu i ukierunkowanie na przyszłość, rozwój, zmierzenie się z dzisiejszymi realiami. Wielkie znaczenie ma tu symboliczna garść pyłu unoszonego z wiatrem i zniszczony oręż. Nie chcemy być rycerzami, o których świat zapomniał – chcemy z podniesionym czołem iść do przodu, nie oglądając się za siebie.”
Po wakacjach zespół zagra kilka koncertów promujących album.

Więcej o zespole:
www.divineweep.pl
www.facebook.com/divineweep