DROWN MY DAY, LOSTBONE, INFLICTION, THERAPY OF PAIN, ROCKAINE), LOWTIDE – 28.02-2.03.2014

2014.02.28_drown.my.day

Do trzech polskich miast (Bydgoszcz, Poznań i Łowicz) na przełomie lutego i marca 2014 roku zawita Inflict the Masses Fest, podczas którego wystąpią m.in. DROWN MY DAY, LOSTBONE oraz INFLICTION.

28 lutego w poznańskim klubie U Bazyla, następnie 1 marca w bydgoskiej Estradzie oraz dzień później w klubie Pracownia w Łowiczu odbędzie się kolejna odsłona Infliction the Masses Fest, podczas której ponownie będzie okazja, aby zobaczyć w akcji przedstawicieli ciężkiego brzmienia z krajowej sceny. W cenie 15 złotych (przedsprzedaż) oraz 20 złotych (dzień koncertu) będzie można bawić się przy dźwiękach znakomitych zespołów, o których więcej informacji poniżej.

Grupa DROWN MY DAY miniony 2013 rok może z pewnością zaliczyć do udanych. Do osiągnięć zespołu można zaliczyć chociażby występ podczas MetalFest 2013, czy supportowanie jedynego klubowego występu w Polsce, Hatebreed. W 2013 roku ukazało się także najnowsze studyjne dzieło zespołu „Confession”. Drown My Day w swojej muzyce sprawnie łączy elementy nowoczesnego death metalu z metalcore’ową rytmiką jednocześnie starając się uciekać od przypisywania do jednej konkretnej łatki muzycznej.

LOSTBONE to zespół, który może pochwalić się już całkiem sporym dorobkiem muzycznym. Od momentu powstania w 2005 roku, formacja ciągle pnie się w górę i zdobywa kolejnych słuchaczy w całym kraju. Na swoim koncie muzycy mają występy u boku takich grup, jak chociażby: Gojira (Francja), Cavalera Conspiracy (USA), Kat & RK, Hunter, Frontside, Proletaryat, L’ Esprit du Clan (Francja), Beatallica (USA), Punishable Act (Niemcy), Vermin (Holandia), Corruption, Hedfirst czy Schizma. Wystąpił również na festiwalach Wacken Metal Battle 2011, Metalowa Twierdza, ParkFest, OstFest, Slaughter Night Fest i wielu innych. W 2012 roku ukazało się najnowsze wydawnictwo grupy, zatytułowane „Ominous”.

INFLICTION to nie tylko organizator tej imprezy, ale także formacja, której zapewne nie trzeba przedstawiać kujawsko-pomorskim słuchaczom. Grupa pomimo krótkiego stażu, zdążyła podbić serca lokalnych miłośnikówciężkiego grania i zdobyć rzeszę fanów. Pod koniec 2012 roku światło dzienne ujrzała EPka formacji, zatytułowana „Blame The Sun”. Zespół od momentu powstania w 2011 roku konsekwentnie stawia sobie kolejne muzyczne wyzwania i podnosi poprzeczkę coraz wyżej, stopniowo wojując swoją muzyką kolejne regiony kraju.

Dodatkowo na Inflict the Masses Fest 2014 zagrają: ROCKAINE (w Bydgoszczy), LOWTIDE (w Bydgoszczy) oraz THERAPY OF PAIN (w Poznaniu).