DUAL-COMA – post metalcore

Image
gatunek:   post metalcore
miasto:  Katowice
rok powstania:   2004
dyskografia:   1xCD, 3xCDR
obecny wydawca:   Let Them Come Prod.
W 2004 roku grupa zapaleńców postanowiła połączyć wspólne pasje muzyczne i zbudować od podstaw projekt metalowy, który później nazwano DUAL-COMA. Skład ulegał zmianom, jak w każdym projekcie. Zespół potrzebował dwóch lat, żeby ostatecznie dobrać odpowiednich muzyków, którzy prócz umiejętności, wykazaliby się otwartością, pozytywnym nastawieniem i pasją w tworzeniu. DUAL-COMA szybko stała się grupą przyjaciół, w której każdy ma tyle samo do powiedzenia i każdy jest niezastąpioną indywidualnością zarówno w zespole, jak i w życiu codziennym.
Początki kapeli pamiętają Czubaka i Lechu, którzy spotkali się w marcu 2004 na próbie w starym opuszczonym garażu. Nikt wtedy nie przypuszczał, że losy DUAL-COMA potoczą się tak krętą i zawiłą ścieżką, a zarazem z takim rozpędem aż do dnia dzisiejszego. W lipcu 2005 roku Senator przypieczętował swoją pozycję w zespole, a w roku 2007 Bartek zamknął ostatecznie skład DUAL-COMY, która stała się projektem takim, jaki był zamierzony w pierwowzorze.
W pierwszym okresie istnienia zespół skupił się na tworzeniu materiału i dopracowywaniu własnego spojrzenia na muzykę. Ten czas przebiegał w uśpieniu, gdyż grupa borykała się ze zmianami personalnymi, które kosztowały wiele czasu. W tym czasie udało się nagrać demo "Decode The Human" i stworzyć część materiału na demo "Program H.A.T.E.". Zespół zaczął wiele koncertować, pojawiły się pierwsze recenzje, audycje radiowe oraz wydarzenia medialne z udziałem DUAL-COMA (występ w programie "Big Brother 4" oraz "Zamiana Żon").
Rok 2008 to tak naprawdę nowa odsłona DUAL-COMY. Styl muzyczny został określony jako post-metalcore, na co złożyły się wcześniejsze inspiracje i wpływy gatunków takich jak thrash, death, melodic, metalcore. To także czas ciężkiej pracy, promowanie zespołu, organizacja koncertów, setki wysłanych płyt, godziny spędzone na próbach oraz praca od podstaw przy nagraniach materiału w domowym studio. Zespół w tym okresie wiele się nauczył, nabył samodzielności oraz niezależności, a tym samym wzrosła determinacja w dążeniu obraną przez kapelę ścieżką. W tym czasie powstało demo "Program H.A.T.E." oraz singiel "Bulletproof Heart", które to pozycje przyczyniły się do pierwszego sukcesu fonograficznego – oficjalnej płyty "Reprogrammed H.A.T.E." wydanej na początku roku 2009 przez Let Them Come Productions.
Skład zespołu:

Maciek "Czubaka" Szmatloch – wokal, gitara
Bartek "Szwagier" Szmatloch – gitara, wokal
Leszek "Lechu" Trzaska – bas, wokal
Paweł "Senator" Nowak – perkusja

ImageImage

Dyskografia:

"Reprogrammed H.A.T.E."
(CD, 2009, Let Them Come Prod.)
"Bulletproof Heart" (CDR, 2008)
"Program H.A.T.E." (CDR, 2007)
"Decode The Human" (CDR, 2006)
 

 
Kontakt:

dual-coma@o2.pl

www.dualcoma.pl

Image

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.