ELEMENTAL DEVICE, DEADLINES, DOWN TO THE HEAVEN – 04.03.17 / Dąbrowa Górnicza

Trzy perspektywiczne kapele, trzy pomysły na nowoczesne granie, jedna z możliwości okazania wsparcia polskiemu podziemiu. Zapraszamy was już 04.03.17 do klubu ROCK OUT, by spędzić nieco czasu przy świeżych melodic death metalowych dźwiękach. Wstęp jest za przysłowiową piątkę, to dostateczny powód by się wybrać :)

My jednak mamy jeszcze kilka innych powodów:

ELEMENTAL DEVICE

Zespół przede wszystkim koncertuje na południu Polski, gdzie m.in. zdobyła wyróżnienie na przeglądzie zespołów „Żubrowisko 2014”. W tym samym roku utwór „At the Edge of Collapse” znalazł się na składance Silesian Butchers vol. 4. Został on również doceniony na antenie Antyradia podczas 535 wydania „Rzeźni”.
Z początkiem 2015 roku zespół wydał demo „Ignition MMXV”. W maju 2016, wraz z nowym perkusistą, formacja doszła do finału V edycji Emergenza Festival, a w październiku weszła do studia, aby zarejestrować swój pierwszy longplay „Post Incendium”.
Zespół aktualnie promuje najnowsze wydawnictwo, które ukaże się na rynku w pierwszym kwartale 2017 roku. www.elementaldevice.com

DEADLINES

Na zgliszczach zespołu Nargankel (Patryk Grzegorczyk oraz Mirek Gędek) w 2013 powstało Deadlines. Po licznych rozszadach w składzie w 2016 roku zespół w końcu się skrystalizował wraz z gitarzystą Michałem Wiaterkiem, wokalista Tomaszem Wyszomirskim oraz basista Tymkiem Hermanem. Swoją muzykę klasyfikują w kategoriach djentu, progresji i szeroko pojętej muzyki metalowej z łamaniem temp i schematów.
Podsumowując: Ciężkie, łamiące schematy riffy z domieszką przestrzennych brzmień. Solidna, energiczna i mocna podstawa rytmiczna. Drapierzny wokal. Zespół jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej epki.

DOWN TO THE HEAVEN

Down To The Heaven to zespół grający nowoczesny metal zahaczający o gatunki takie jak Djent/Metalcore/Melodic Death Metal. Grupa istnieje od grudnia 2013 roku i występowała na kilkunastu koncertach, jednak ciągłe zmiany personalne stawały na przeszkodzie i opóźniły pracę nad materiałem. Obecny skład uformował się dopiero początkiem 2016. Zespół jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej płyty, na której znajdzie się 9 kompozycji.

Klub Rock Out (Wybickiego 1A), godzina 18:30;

Wstęp: 5 zł (bilety na bramce).

Rozpiska:

18.30 – Down to the Heaven

19.30 – Deadlines

20.30 – Elemental Device

Więcej informacji po kliknięciu na plakat