ENDEZZMA, DEVILISH IMPRESSIONS oraz PROCH na trasie „Stellar Darkness Over Poland 2018”

Black metalowa ENDEZZMA przed rozpoczęciem sezonu festiwalowego wyruszy w mini-trasę „Stellar Darkness Over Poland 2018”!

Norweska formacja, w której skład wchodził m.in. Hellhammer (MAYHEM), a obecnie występuje w niej m.in. Mattis Malphas, czyli gitarzysta CARPATHIAN FOREST wybierze się nad Wisłę w towarzystwie DEVILISH IMPRESSIONS (symphonic black/death metal) oraz PROCH (black metal).

.

.

W poszczególnych miastach do czarnej ekipy „Stellar Darkness Over Poland 2018” dołączą supporty (lista poniżej).

09.03.2018 – Żagań / Elektrownia (+ POŻOGA);
10.03.2018 – Bielsko-Biała / RudeBoy (+ URN, NECROMORBID);
11.03.2018 Warszawa / VooDoo Club (+ DESPISED CRUELTY);

Opis kapel:
ENDEZZMA (Nor):
Pochodząca z kapela łączy w sobie atmosferę klasycznego, norweskiego black metalu okraszonego chwytliwymi melodiami tworząc pierwszorzędne podniosłe hymny na cześć zniszczenia i śmierci! Zespół współtworzył min. Hellhammer – perkusista legendarnego MAYHEM, z kolei obecny wokalista związany jest z CARPATHIAN FOREST. Zespół promuje obecnie swój najnowszy album „The Arcane Abbyss”.

Linki:
https://www.facebook.com/endezzma/

DEVILISH IMPRESSIONS (PL):
Zespół łączy w sobie dzikość tradycyjnego black i death metalu z subtelną dawką eterycznych melodii. Przez lata zespół znajdował właściwąrównowagę pomiędzy tymi pozornie przeciwstawnymi elementami i w końcu stworzył własne, wyróżniające się brzmienie. Zespół uważany jest za jeden z wiodących w Polsce i najbardziej innowacyjnych na scenie black / death metalowej. Zespół promuje obecnie swój najnowszy album – „The I”.

Linki:
https://www.facebook.com/devilishimpressions/

PROCH (PL):
Pochodzący ze Śląska zespół grający surowy, prawdziwy black metal.

Linki:
www.proch.bandcamp.com
https://www.facebook.com/EastHate