ENTROPIA – druga płyta „Ufonaut” wkrótce

entropia_ufonaut„Ufonaut”, drugi album dolnośląskiej ENTROPII, będący następcą doskonale przyjętego na całym świecie „Vesper”, uznanego przez wielu za jeden z najważniejszych debiutów na polskiej scenie muzycznej, ujrzy światło dzienne w lutym 2016 roku pod szyldem Arachnophobia Records.
Album został zarejestrowany pod okiem Haldora Grunberga (THAW, BELZEBONG) oraz Jakuba Mańkowskiego (BLINDEAD, BEHEMOTH) i uzupełniony oprawą graficzną Kuby Sokólskiego. Ukaże się w standardowej oraz limitowanej edycji CD jewel case, a także w wersji winylowej.

Płyta „Ufonaut” stanowi zapis trwających niemalże trzy lata eksperymentów i nurza się w psychodelicznej wizji świata wyzbytej z pokoju i boskiego porządku. ENTROPIA, w siedmiu zawartych na albumie utworach, wyzwala się z wszelkich dotychczasowych konwencji i bezpiecznych środków wyrazu, tworząc muzykę przepełnioną szaleństwem, wściekłością i pogardą dla świata pełnego błahych iluzji. „Ufonaut” w warstwie muzycznej to kult hipnotycznych riffów opartych na charakterystycznych dla zespołu rozbudowanych harmoniach uzupełnionych zawiłymi partiami sekcji rytmicznej. Kalejdoskopowe utwory, pełne zaskakujących wolt, stanowią zapis wewnętrznych podróży w głąb własnego ego i świadomości. „Ufonaut” to uniesienie głowy psychodelicznej hydry stojącej na marginesie współczesnej kultury. Przekonani, że przyszłość świata musi być psychodeliczna lub nie będzie jej wcale, ENTROPIA wychodzi z cienia jako wyznawcy postulatów Terrence’a McKenny i dążąc do restytucji tożsamości plemiennej oraz odrzucenia materialistycznej cywilizacji jako gwałtu na kosmicznym porządku. Wznosząc oczy ku bezkresnej próżni, oczekujemy w milczeniu nadchodzącej odpowiedzi…

Tracklista:
1. Fractal
2. Samsara
3. Ufonaut
4. Apogeum
5. Mandala
6. Paradox
7. Veritas
8. (?)

entropia_photo2015