ESQARIAL – techniczny death metal

Image

gatunek:  techniczny death metal

miasto:  Polkowice
rok powstania:  1991
dyskografia:  5xCD, 2xdemo
obecny wydawca:  Propaganda Prom.
 

ESQARIAL rozpoczął działalność w 1991 roku. Pierwsza taśma demo zatytułowana „Refuse” ukazała się rok później, jednak ze względu na nienajlepszą jakość dźwięku nie była zbyt szeroko rozpowszechniana. Po dwóch latach i kilku zmianach składu we wrocławskim Digital Studio nagrane zostaje drugie demo „A Conspiracy of Silenie”. Taśma ta ukazuje się nakładem Baron Records i przynosi grupie spore zainteresowanie oraz kilka znaczących koncertów w towarzystwie ACID DRINKERS, BETRAYER, DRAGON, MAGNUS i innych czołowych zespołów w tamtym czasie.
Krótko po wydaniu "A Conspiracy of Silence" następują kolejne zmiany personalne, po których zespół przystępuje do prac nad nowym materiałem.
Pod koniec maja 1997 roku we wrocławskim studio Fonoplastykon profesjonalnie nagrany zostaje nowy materiał – "Amorphous", który w roku 1998 wydaje Pagan Records. Płyta zbiera bardzo pochlebne recenzje w kraju jak i zagranicą ze szczególnym podkreśleniem wirtuozerskich partii solowych, co daje zespołowi o wiele większe zainteresowanie mediów, jak i organizatorów koncertów. W roku 1999 zespół dysponuje nowym materiałem, jednak ze względu na brak środków finansowych do nagrania dochodzi dopiero w połowie 2000 roku. Wybór ponownie pada na sprawdzone i popularne studio Fonoplastykon.
Nowa płyta nosi tytuł "Discoveries" i zawiera 10 najwyższej jakości utworów w death metalowym stylu z pięknymi i doskonałymi partiami solowymi gitary. W czerwcu 2001 dochodzi do podpisania kontraktu z Empire Records i wydania "Discoveries" na całym świecie. W Polsce płyta ukazała się 25 października, miesiąc później w Europie (Plastic Head), a na początku 2002 roku w USA i Kanadzie (Crash Music). Zaraz po polskiej premierze zespół wyjeżdża na pierwsza oficjalna trasę koncertową po Polsce w towarzystwie min. Vader, Krisiun.
Rok 2002 przynosi kolejna produkcję zatytułowaną "Inheritance", która od razu zajmuje miejsce w ścisłej czołówce metalowych produkcji w Polsce i osiąga nakład 5000 egzemplarzy po czym zespół wyjeżdża na kolejną trasę koncertową.
W połowie 2003 roku pojawia się pomysł nagrania płyty nawiązującej do dzieł muzyki klasycznej Do współpracy przy projekcie udaje się namówić Grzegorza Kupczyka wokalistę Turbo, Ceti!!! Wynikiem czego powstaje najnowszy album zatytułowany "Klassika" który swą historię rozpoczyna prapremierowym i bardzo udanym występem na dużej scenie Metalmanii 2004 u boku takich gwiazd jak Morbid Angel , Soufly , Moonspell ….
W roku 2005 zespół ma gotowy materiał na nową płytę, niestety odchodzi Bart. Poszukiwania następcy kończą się przyjęciem Lestatha z Sammath Naur. Esqarial rejestruje nowe demo w studio Hellsound. Demo nosi tytuł Devastated Harmony. Dwa utwory z tej produkcji ukazują się z czasopismem „Gitarzysta”.
W połowie 2006 roku po raz kolejny zespół traci perkusiste. Problemy osobiste nie pozwalają Lestathowi kontynuować pracy nad drugą częścią produkcji. Zespół ponownie rozpoczyna poszukiwania bębniarza. Zostaje nim Michał Bednarz – „Bandaż” grający w zespole DOMESTIC WASTE. Obecnie Esqarial pracuje nad Devastated Hormony, który planuje nagrać z nowym perkusistą.
We wrześniu 2008, nakładem Propaganda Prom., ukazała się nowa płyta ESQARIAL – "Burned Ground Strategy", którą zespół stara się promować na koncertach.
 

Skład zespołu:

Marek Pająk – gitara, wokal
Bartek Nowak – gitara, wokal
Przemysław "Lud" Przybylski – bas
Bandaż – perkusja

ImageImage  Dyskografia:
"Burned Ground Strategy" (CD, 2008, Propaganda Prom.)
"Klassika"  (CD, 2004, Empire Rec.)
"Inheritance" (CD, 2002, Empire Rec.)
"Discoveries" 
(CD/MC, 2001, Empire Rec.)
"Amorphous"
(CD/MC, 1998, Pagan Rec.)
"A Conspiracy of Silence"
(demo/MC, 1994, Baron rEC.)
"Refuse" (demo, 1992)

Kontakt:

info@esqarial.com

www.esqarial.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.