ETERNAL DEFORMITY, NARRENTURM – 18.01.2014

Eternal_Deformity_Chorzow

ETERNAL DEFORMITY

Zespół Eternal Deformity powstał na początku 1993 r. Założycielami byli ex-perkusista- Rafał (Ryba) Rybiński oraz gitarzysta- Arkadiusz (Aro) Szymuś, po za wyżej wymienionymi osobami pierwszy skład zespołu tworzyli także Artur (Orzech) Olszewski – wokal, Przemysław (Smyku) Smyczek. Po roku, w 1994, w katowickim “Beat Center Studio” zostaje zarejestrowany debiutancki materiał “Forgotten Distant Time”- który wydaje na terytorium Polski firma “Baron rec”.

W 1996 r. ponownie zespół wchodzi do studia i nagrywa trzy utworowe “Promo 96”- promujące kolejny materiał “Nothing Lasts Forever”- który zostaje zarejestrowany w gliwickim “M. K. Studio”. Eternal Deformity jest gościem wielu audycji radiowych. Udziela duże ilości wywiadów dla prasy podziemnej i nie tylko. W tym czasie następują w składzie grupy roszady personalne. Zespół opuszczają Rafał (Ryba) Rybiński oraz w 1997r. Artur (Orzech) Olszewski. Ich miejsce zajmują grający do dziś- Tymoteusz (Tymon) Ciastko- perkusja, oraz Przemysław (Kofi) Kajnat- wokal, gitara basowa.

W 1998r, ponownie wchodzimy do studia. Tym razem wybór pada na “Alkatraz”- prowadzone wówczas przez św. p. Jacka Regulskiego- gitarzystę grupy KAT i pod jego czujnym okiem rejestrujemy pierwszą płytę “In The Abyss of Dreams… Furious Memories”. Ukazuje się ona nakładem nieistniejącej już białostockiej niezależnej firmy “Demonic” Records. Album ten zbiera wiele pochlebnych recenzji w prasie oficjalnej i podziemnej w kraju i poza jego granicami.

W lipcu 2001 r. realizujemy kolejną płytę “The Serpent Design” w siemianowickim Mamut Studio- którą po wielu perypetiach i problemach, łącznie z lokalizacja studia, udaje się w końcu zarejestrować. Po zakończeniu prac związanych z nagrywaniem materiału zespół opuszcza obsługujący klawisze Piotr Tomala Parapet, który dołączył do zespołu przed nagraniem albumu “In The Abyss of Dreams… Furious Memories”, a jego miejsce zajmuje grający do dziś w zespole Łukasz (Kilo) Kilianek.

W tym składzie po wielu problemach związanych z szukaniem odpowiedniego miejsca na próby i zastanawianiem się nad dalszymi losami zespołu oraz kierunkiem jego rozwoju, które ostatecznie kończą się pomyślnym zakończeniem w postaci długo oczekiwanego przez co po niektórych albumu “Frozen Circus”- który zostaje zarejestrowany pod czujnym okiem znanego już wszystkim i bardzo uznanego realizatora dźwięku Tomasza Zalewskiego w jego “Zed” -studio w Olkuszu- w połowie 2007 r. Dzięki, któremu podpisujemy długoterminowy kontrakt z włoskimi firmami Code666 i Aural Music.

www.facebook.com/pages/Eternal-Deformity-band/147131418671640
www.eternal-deformity.net/

NARRENTURM

Zespół NARRENTURM powstał w czerwcu 2008 roku na zgliszczach zespołu FULCRUM. Początkowy skład tworzyli Piotr Rokosz (klawisze), Maciej Woźniak (gitara), Piotr Juchniewicz (perkusja), oraz Tomasz Bednarczyk (gitara). W takim składzie zaczął powstawać materiał. Po mniej więcej pół roku zespół zasilił basista Rafał John. W połowie 2009 roku rolę wokalisty przejął Rokosz. W tym czasie zapadła też decyzja o utrwaleniu dotychczasowych dokonań na pierwszym demo. Przez okres lipiec-październik ’09 trwała sesja nagraniowa w Jam Session Studio w Warszowicach i Royal Mess Studio w Cieszynie. Po przelaniu hektolitrów potu i krwi sumiennie uzupełnianych piwem, udało się wydać pierwszą demówkę „Bleak”.

www.facebook.com/narrenturmofficial