EVERSOR – black metal

Image
gatunek:  black metal
miasto:  Jaworzyna Śląska
rok powstania:  2006
dyskografia:  3xCDR
obecny wydawca:  brak
EVERSOR powstał w styczniu 2006 roku w składzie: Adam – gitara, udzielający się wcześniej w takich projektach jak OBSCURE. DARK ETERNAL, Rafał – bas (DARK ETERNAL), a także: Gofer – wokal, znany wcześniej z działalności w ABSENT. Wspólnie postanowili stworzyć projekt wyrażający ich bluźniercze nastawienie do otaczającej rzeczywistości.
Po roku wspólnych działań, w marcu 2007 roku, zostało zarejestrowane pierwsze demo „Before Agony”. Znajdują się na nim cztery utwory, które jakościowo nie są najlepsze, ale zysały w podziemiu dość pozytywne opinie. Nakładem zine`a „Total Death” ukazała się kompilacja „Total Death Compilation part II”, na której znalazły się dwa utwory EVERSOR z tego materiału. Pod koniec roku 2007 został również nagrany cover SATYRICON, który miał się początkowo znaleźć na „Homage For SATYRICON”, planowanym przez Metal Jeers Production, ale l-go kwietnia 2008 r. wytwórnia ta zakończyła działalność i płyta nigdy nie ujrzała światła dziennego. Utwór został udostępniony na stronie zespołu.
Następnie zespól przystąpił do pracy nad materiałem na pełny album. W czerwcu 2008 roku EVERSOR zarejestrował materiał „My Consciousness Was Burnt In Madness”, składający się z siedmiu utworów. Podczas nagrań z powodów osobistych z zespołu odszedł Rafał. Ostatecznie płyta została nagrana w składzie dwuosobowym. Brzmienie i jakość materiału była już całkiem dobra, jak na nagrania we własnym podziemnym studiu, jednak płyta zyskała wiele pozytywnych, jak i negatywnych opinii.
Pod koniec roku 2008 zostało też zmienione logo zespołu.
W okrojonym składzie powstały kolejne trzy kompozycje i covery DEATH oraz SENTENCED. W międzyczasie odbyło się kilka koncertów z udziałem EVERSOR. Zespól nie zaprzestał poszukiwania muzyków do pełnego składu, co spowodowało dołączenie do składu basisty Macieya (EMBITTERMENT, OBSCURE), który zastępił Rafała. Na miejscu perkusisty niestety nadal zostaje Mr.DR-880, co organizacyjnie powoduje, że EVERSOR mimo wszystko funkcjonuje.
Kilka miesięcy prób zaowocowało kolejnymi nagraniami latem 2009, ponownie we własnym Dungeon Studio. Tym razem powstał mini album „Sick Charisma”, zawierający pięć utworów w tym dwa covery nagrane w hołdzie takim muzykom jak: Chuck Schuldiner (DEATH) i Mikka Tenkula (SENTENCED). Materiał jakościowo jest w miarę dobry, ale brzmienie płyty nadal nie jest jeszcze zawodowe.

Skład zespołu:

Adam – gitara, muzyka
Gofer – wokal, teksty
Maciey – bas

ImageImage

Dyskografia:
„Sick Charisma” (CD-R 2009)
„My Consciousness Was Burnt
In Madness”
(pro CDR, 2008)
„Before Agony” (demo CD, 2007)

Kontakt:

P.O.Box 171
58-140 Jaworzyna Śląska
eversorband@gmail.com
tel. 0664493241

www.eversor.pl

Image

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.