EXODUS, HORRORSCOPE, MENTOR – 10.06.18 / Katowice

Amerykańska supergrupa EXODUS złożona z obecnych i byłych członków kapel takich jak ANGEL WITCH, SLAYER, TESTAMENT czy chociażby VILE pojawi się na jedynym koncercie w Polsce! 

Metal Mind Productions prezentuje koncert legendy thrash metalu w katowickim Mega Clubie! Już 10 czerwca, polscy fani będą mieli okazję usłyszeć jak brzmi oryginalny skład Kirk’a Hammett’a (przed przejściem do METALLICI).

Formacja Gary’ego Holt’a i Toma Hunting’a pracuje obecnie nad następcą albumu „Blood In, Blood Out” z 2014 roku, więc niewykluczone, że polskich fanów czekają niespodzianki w koncertowej setliście! :-)

Jako supporty zaprezentują się dwie świetne polskie kapele – HORRORSCOPE oraz MENTOR.

EXODUS / HORRORSCOPE / MENTOR

Kiedy: 10.06.2018 (niedziela);
Gdzie: Mega Club (ul. Żelazna 15, Katowice);
Wejście: 20:00;
Bilety: 100 PLN (w przedsprzedaży) / 120 PLN (w dniu koncertu na bramkach).
Bilety dostępna na: http://shop.metalmind.com.pl/ (kolekcjonerskie) oraz w sieciach Eventim, eBilet oraz stacjonarnie w Media Markt i Empik.

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/149184225723525/

 

Opis kapel:
EXODUS znany jest doskonale wszystkim fanom thrash metalowych brzmień. Formacja powstała w 1980 roku w San Francisco, a jej założycielami byli gitarzysta Gary Holt, wokalista i perkusista Tom Hunting oraz obecny gitarzysta Metalliki – Kirk Hammett.

W 1983 roku miejsce Hammetta zajął Rick Honolt. Grupa zadebiutowała oficjalnie w 1985 roku za sprawą albumu „Bonded By Blood”, który to został uznany za absolutną klasykę thrash metalu. Również kolejne pozycje z dyskografii zespołu: „Fabulous Disaster” (1989), „Impact Is Imminent” (1990) i „Force Of Habit” (1992) zyskały świetne recenzje i ugruntowały pozycję grupy na metalowej scenie. W 1997 roku ukazał się koncertowy album „Another Lesson in Violence”.

Zespół zagrał w 2001 roku, na charytatywnym koncercie 'Thrash of the Titans' zorganizowanym na rzecz Chucka Billy’ego. Dalsze plany przerwane zostały śmiercią wokalisty Paula Baloffa, który zastąpiony został przez Steve’a Souza. 3 lata później ukazał się kolejny studyjny krążek Exodus – „Tempo Of The Damned”. Po wielu perturbacjach i przerwach w działalności, w marcu 2007 roku zespół ogłosił powrót Toma Huntinga.

W 2014 roku, po rozstaniu z wokalistą Robem Dukesem nastąpił powrót poprzedniego wokalisty – Steve’a „Zetro” Souzy.