FANTHRASH – thrash metal

fanthrash_logo

 

Rok 1986. To był dobry rok dla muzyki, dobry rok dla metalu. 3 marca 1986 METALLICA wydała album „Master of Puppets”, SLAYER przystąpił do prac na trzecim albumem zatytułowanym „Reign in Blond”, który ukazał się 7 października. Również tego roku niemiecki DESTRUCTION wydał „Eternal Devastation”, a KREATOR „Pleasure to Kill”.
8 marca 1986 roku w Lublinie (Polska) doszło do spotkania trzech 18-latków: Grzegorza Obroślaka (Greg), Mariusza Ostępa (Mary) i Wojtka Sekuły (Seki) na pierwszej próbie, co zaowocowało powstaniem zespołu FANTOM grającego thrash metal. Wtedy też z połączenia tych dwóch słów, powstał nasz pierwszy utwór instrumentalny. Kiedy jednak okazało się, ku naszemu zdumieniu, że zespołów o nazwie Fantom jest na świecie kilka tysięcy, zmieniliśmy nazwę kapeli na FANTHRASH. Skład zespołu skrystalizował się we wrześniu po dołączeniu perkusisty Jacka Wróblewskiego (Siwy) a następnie mistrza wokalnego Lessa, który zasilał szeregi kapeli do jesieni 1987 roku. Później obowiązki wokalisty przejął Greg, który łączył funkcję wokalisty i gitarzysty do końca pierwszej fazy kapeli FANTHRASH, tj. do roku 1992. Wcześniej, bo w roku 1990, zespół zrealizował 3-utworowe demo w MDK Studio z ówczesnym gitarzystą Andrzejem Teterem (Skuter). Później już trudy życia codziennego przygięły nas do ziemi tak bardzo, że nie mogliśmy utrzymać w dłoniach instrumentów. I tak minęły kolejne lata.
Na początku nowego millenium Greg zaczął budzić się z otępienia. Powstawały nowe teksty i liryki. Później przeprosił się z gitarą, a z głowy i serca zaczęły wypływać nowe dźwięki i szkice kolejnych kompozycji. Myśli krążyły już nie tylko wokół prozy życia i przymusu przetrwania kolejnego dnia. Pojawiło się pragnienie, wewnętrzny przymus ekspresji twórczej. Rozpoczął się proces, który nie mógł już zostać powstrzymany. Chęć powrotu była zbyt silna i pomimo wielu przeciwności, Greg razem z Mary, z którym utrzymywał kontakt przez cały ten czas, reaktywował zespół FANTHRASH. Rozpoczęła się mozolna, ale twórcza i ożywcza praca nad nowymi kompozycjami, tekstami i aranżacjami.
Marzenie zostało wprowadzone w czyn w roku 2007, kiedy to zespół powrócił do czynnego grania prób. Wiosną 2010 r. ukazała się EPka „Trauma Despotic”, która została wyprodukowana i wydana własnym sumptem przez zespół. Materiał muzyczny zawarty na tym wydawnictwie, został bardzo dobrze przyjęty przez fanów, prasę i media.
Po podpisaniu kontraktu płytowego w grudniu 2010 roku z brytyjską wytwórnią Rising Records – FANTHRASH już w ustabilizowanym składzie, realizuje konsekwentnie własną wizję metalu, która została w pełni zaprezentowana na pierwszej dużej płycie „Duality of Things”. Premiera płyty nastąpiła 25 lipca 2011 i data ta rozpoczyna nowy rozdział w historii zespołu FANTHRASH.

Skład:

Greg (Grzegorz Obroślak) – gitara
Mary (Mariusz Ostęp) – bas
Pilate (Wojtek Piłat) – gitara prowadząca
Radd (Radek Grygiel) – perkusja
Less – wokale

mail@fanthrash.com

 

www.fanthrash.com
www.myspace.com/fanthrashband

 

Fanthrash_band

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.