FINAL SIX, NEW WAR ORDER, NUKED CROSS – 29.06.2013

2013.06.29 final six

FINAL SIX – grindcore / psycho grind’n’roll [Poznań]
Final Six to czteroosobowy zespół grindcorowy z Poznania, łączący w sobie brudne brzmienie basu, nieokiełznaną perkusję ze zdywersyfikowanymi płciowo wokalami. Zespół obrał sobie za cel tworzenie muzyki ekstremalnej z zabarwieniem humorystyczno-rock’n’rollowym, bez wykorzystania klasycznego brzmienia gitar. Historia zespołu rozpoczęła się jesienią 2012 r. kiedy to Jarek spotkał się z Krzysztofem i zaprezentował swoje kompozycje muzyczne. W głowach chłopaków jednocześnie powstał pomysł stworzenia projektu opartego tylko na brzmieniu gitary basowej i perkusji. Skromne instrumentarium miały uzupełnić dwa zgoła odmienne głosy – damski growl i męski pig squeal. W tym duchu do projektu dołączyli Kacper i Kasia.
Skład:
Kasia – wokal
Kacper – wokal
Krzysiek – perkusja
Jarek – bas

http://www.reverbnation.com/finalsix
https://www.facebook.com/FinalSixBand
http://www.youtube.com/watch?v=2BOdI0pzZ2c

NEW WAR ORDER – Thrash/Death metal [Zielona Góra]
Zespół został założony mniej wiecej latem 2011 przez gitarzystę Michała Bojarskiego i perkusistę Iwo Dziechciarow. Po paru miesiącach wspólnego grania zgarnęliśmy do zespołu basistę Semiona Paramonow i wokalistę Kamila Musioł. Gramy mieszankę szybkiego thrash metalu z ciężkimi naleciałościami death metal a warstwa tekstowa oscyluje wokół szeroko pojętej tematyki wojennej. Teksty nie tylko skupiają się na ogólnej rzezi, zniszczeniu i okropieństwach wojny, ale także na naturze ludzkiej która w ekstremalnych warunkach ulega degradacji i zwrócenie się człowieka w stronę tkwiącej w nim bestii. Każdy z nas inspiruje się czym innym, jednak to co nas łączy to pasja do grania i chęć wykorzystania różnorodności naszych gustów jako atut. Obecnie powoli zaczynamy koncertować, a niedługo będzie można usłyszeć w internecie nasze 2 kawałki. Na jesień 2012 roku nasze szeregi uzupełnił Piotr Zubko z grupy Forgotten Sin ze Szprotawy.
Skład:
Gitara – Michał „Łysy” Bojarski
Druga gitara – Piotr Zubko
Wokal – Kamil „Raziel” Musioł
Bas – Semion „Rusek” Paramonov
Perkusja – Iwo „Iwo” Dziechciarow

https://www.facebook.com/NewWarOrder

NUKED CROSS – Thrash metal [Zielona Góra]
Nuked Cross to zespół thrash metalowy z Zielonej Góry założony w 2011 roku przez Piotrka Zegzułe (gitara prowadząca, wokal), Amadeusza Maćkowiaka (gitara prowadząca), Adriana Klameckiego (gitara basowa) i Jarka Zegzułe (perkusja). W takim składzie zespół cały rok trenował oraz tworzył nowe utwory na demo, które miało wyjść na wakacje. W sierpniu 2012 roku ukazało trzyutworowe demo „Fear No Evil”. Po wydaniu demka, które było bardziej heavy niż thrash metalowe, Nuked Cross zmienili styl w kierunku thrashu. W marcu 2013 roku zostało nagrane nowe demo „Mouth Of Madness”, gdzie zespół starał się tworzyć w stylu technicznego thrash metalu. W lipcu 2013 roku Nuked Cross wkracza do studia, aby nagrać nowe EP.
Skład:
Piotrek Zegzuła – Vocals, Lead Guitar
Amadeusz Maćkowiak – Lead Guitar
Adrian Klamecki – Bass Guitar
Jarek Zegzuła – Drums

https://www.facebook.com/Nukedcross
http://www.myspace.com/nukedcross
http://nukedcross.bandcamp.com