FORGOTTEN SOULS – symphonic black/death/doom

forgotten_souls_logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gatunek:  symphonic black/death/doom
miasto:  Kraków
rok powstania:  1998
dyskografia:  3xCD-R, 1xadvance
wydawca:  brak

 

Zespół FORGOTTEN SOULS został założony w Krakowie, w 1998 roku przez Krzysztofa „Chrisa” Wójcika – gitara, Piotra „Petera” Wójcika – instrumenty perkusyjne i Pawła „Mr G. susa” Groblera – instrumenty klawiszowe. Przez następne dwa lata do grupy dołączali kolejno gitarzysta Arkadiusz Miśkowiec, basista Marcin Ciesielski oraz wokalista Marcin Gierczyński, z którymi FORGOTTEN SOULS stworzył pierwszy materiał.

W 2000 roku kapela zaczęła koncertować, nagrała pierwsze demo i wygrała przegląd organizowany przez krakowski klub „Pod Jaszczurami”.

Przez następne dwa lata w zespole dokonywały się liczne przetasowania składu, w związku z czym nie grał żadnych koncertów, jednak powoli trwały prace nad nowym materiałem. W 2003 roku, z nowym basistą Mateuszem „Mattem” Zachorowskim i wokalistą Olafem Różańskim, FORGOTTEN SOULS wznowił działalność sceniczną i wygrał przegląd grup metalowych organizowany w Krakowie przez klub „Woodstock”. Niedługo potem kapelę opuścił Arkadiusz Miśkowiec i w pięcioosobowym składzie został nagrany w Amadeusz Studio materiał zatytułowany „Tomorrow’s Dead End”. Z nowym gitarzystą Marcinem Kijakiem przez kolejne dwa lata FORGOTTEN SOULS grał koncerty między innymi z takimi zespołami jak DELIGHT, SACRIVERSUM, THY DISEASE czy BRIGHT OPHIDIA. Po tym okresie Marcin Kijak opuścił grupę, która w piątkę w 2005 roku nagrała we własnym domowym studiu materiał „Maeth”. Chociaż w różnych mediach dostał on pozytywne recenzje, to jednak nie udało się nawiązać poważniejszej współpracy z żadną wytwórnią.

Rok później zespół opuścił Olaf Różański, wobec czego rozpoczęły się poszukiwania nowego wokalisty, ktorym został Rafał „sVirus” Piotrowski. Równolegle rozpoczęły się prace nad nowym materiałem.

W styczniu 2008 roku ukazał się pełnowymiarowy krążek zatytułowany „Nine Syndromes”. Za realizację płyty odpowiedzialny był klawiszowiec Paweł Grobler, a za oprawę graficzną gitarzysta Krzysztof Wójcik. Album dostał wiele pozytywnych recenzji w krajowych i zagranicznych mediach i został wydany nakładem wytwórni Nija Art.

W styczniu 2010 roku FORGOTTEN SOULS wszedł do Staynia Studio, gdzie zostały zarejestrowane bębny do nowego materiału. Następnie we własnym studio zespół kontynuował pracę nad nagraniem. Trzy miesiące później Rafał „sVirus” Piotrowski został zauważony przez Vogga z DECAPITATED i przyjęty do reaktywującej się formacji na stanowisku wokalisty. W konsekwencji uniemożliwiło to dalszą współpracę sVirusa z FORGOTTEN SOULS.

Niedługo potem rolę frontmana ponownie objął Olaf Różański (obecnie również w CEMETERY OF SCREAM). W tym składzie powstał nowy materiał zatytułowany „Sirius 12”. Prace nad płytą trwały do lipca 2011 roku. Za nagrania i miksy odpowiedzialny był klawiszowiec Paweł Grobler. Mastering wykonał Jaro (ex DELIGHT), znany z wielu produkcji krajowych i zagranicznych. Do współpracy przy miksach i produkcji zespół zaprosił młodego, lecz bardzo doświadczonego realizatora – Bartłomieja Magdonia. Oprawę graficzną przygotował gitarzysta Krzysztof Wójcik.

Obecnie zespół poszukuje wydawcy płyty „Sirius 12” oraz planuje promocję w mediach i na koncertach.

 

 

Dyskografia:

„Sirius 12” (advance 2011)
„Nine Syndromes” (CD 2009 Nija Art, pro CD-R 2008)
„Maeth” (CD-R 2005)
„Tomorrow`s Dead End” (CD-R 2003)

 

Skład zespołu:

Olaf Różański – wokal
Chris – gitary
Matt – bas
Mr G. sus – instrumenty klawiszowe
Peter – perkusja

 

 

Kontakt:

Paweł Grobler
ul. Stojalowskiego 37/2
30-611 Kraków
forgottensouls@wp.pl
tel. 0606779258

 

 

www.forgottensouls.pl

 

 

forgotten.souls_2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.