HEAVENWOOD (Portugalia) – dark/gothic metal

Image

gatunek: dark/gothic metal
kraj: Portugalia
rok powstania: 1996
dyskografia: 3xCD, 1xpromo
wydawca: Recital Rec.

Początki portugalskiego HEAVENWOOD sięgają death metalowej kapeli DISGORGED, która powstała w 1992 r. i zrealizowała dwa dema: „As Illusive as a Dream” (1994) i „Emotional Wound (1995). W roku 1996 grupa zmieniła nazwę i przekształciła swój styl; muzyka ewoluowała ku gotyckiemu metalowi.
Współpraca z Massacre Records w latach 1996 – 2006 zaowocowała wydaniem dwóch pełnych płyt HEAVENWOOD: „Diva” (w Japonii wydana przez Avalon / Marquee
Inc.) i „Swallow” (gościnnie zaśpiewali na niej Liv Kristine z THEATRE OF TRAGEDY i Kai Hansen znany z GAMMA RAY, HELLOWEEN, IRON SAVIOR).
Zespół z powodzeniem koncertował z IN FLAMES, ATROCITY, THEATRE OF TRAGEDY, LAKE OF TEARS, SAVIOR MACHINE, CRADLE OF FILTH, MOONSPELL itp. Na festiwalu Wacken Open Air wystąpił jako pierwszy zespół metalowy z Portugalii.
Grupa zebrała dobre recenzje w pismach „Metal Hammer”, „Rock Hard”, „Terrorizer” i innych.
Rok 2007 przyniósł nowy materiał promo oraz kontrakt z portugalską Recital Records na trzecią płytę.
W pierwszej połowie roku 2008 HEAVENWOOD,w trzyosobowym składzie z Ernesto Guerrą na wokalu, Ricardo Diasem na gitarze i wokalu oraz Bruno Silvą na gitarze, rozpoczął prace nad trzecim albumem „Redemprion”. Sesja odbyła się w szwedzkim studiu Fascination Street, z producentem Jensem Bogrenem (OPETH, KATATONIA, AMON AMARTH). Muzykom na nowej płycie udało się zawrzeć emocje związane z przerwą w działalności… Na „Redemption” gościnnie udzielili się Jeff Waters z ANNIHILATOR w utworze „Bridge To Neverland”, Gus G z FIREWIND w „One Step To Devotion” i Tijs Vanneste z OCEANS OF SADNESS w „Obsolete”. Premiera wydawnictwa miała miejsce 22-go września 2008.
Z okazji wydania nowej płyty HEAVENWOOD zagrali specjalny koncert 18 października 2008. W planach kolejne występy.

Skład zespołu:

Ernesto Guerra – wokale
Ricardo Dias – gitary, wokal
Bruno Silva – gitary
? – bass
? – perkusja

ImageImage

Dyskografia:

„Redemption” (CD, 2008, Recital Rec.)
„Promo” (2007)
„Swallow” (CD, 1998, Massacre Rec.)
„Diva” (CD, 1996, Massacre Rec.)

Kontakt:

heavenwood@iol.pt

www.heavenwood.web.pt
www.myspace.com/heavenwood

Image

stylist New Orlean