HELL:ON: Duszona kapustka z mięskiem!

hellon_logoNasi ukraińscy sąsiedzi z HELL:ON szczególnie upodobali sobie Polskę. Fajnie, że ich muzyka oddziałuje na naszych metalowców. Oznacza to, że mamy dość szerokie zainteresowania i chłoniemy nie tylko swoje zespoły, duże gwiazdy z zachodu, ale i te mniejsze wschodnie kapele.

Kiedy tak patrzę na HELL:ON, dochodzę do bardzo prostych wniosków. Jest to bardzo dobrze zorganizowana i profesjonalna grupa. Przykłada bardzo dużą uwagę do spraw związanych z promocją i wideoklipów. A na swoim koncie ma już dwie duże płyty i dwie EPki – najnowsza nosi tytuł „In The Shadow Of Emptiness”.

Zapraszam Was na miłą pogawędkę z dwoma członkami HELL:ON!


Witajcie. Kilka miesięcy temu zagraliście trasę Hell Damage Tour. Czy oprócz Polski odwiedziliście z koncertami jeszcze jakieś kraje?

Hellion: Cześć! To była nasza pierwsza trasa po Polsce. Poza tym niestety zagraliśmy tylko na Ukrainie i Rosji.
Baev: Wiesz jak to jest, czerwony rejon:-).

Jakie macie odczucia w związku ze współpracą z Newtone Production, organizatorem Waszej wizyty w Polsce? Jak polska publika odbierała muzykę HELL:ON?

Helion: Współpraca przebiegała wzorowo, tak więc wokół tej kooperacji unoszą się same pozytywne emocje. Grzesiek jest bardzo dobrym promotorem i dużo nam pomógł. Nie zapomniał o HELL:ON, chciałby, abyśmy w przyszłości jeszcze raz przyjechali do Polski. Jeśli chodzi o reakcję publiki, to przeszła ona nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszymy się, że zagraliśmy dobry koncert, a ludzie bawili się świetnie.
Baev: Polska publika była zajebista! Niektórzy metalowcy tańczyli na stołach, krzesłach i nie przestawali przy tym machać głową. Bo było wspaniałe!

Skoro macie takie miłe doświadczenia, to jak sprawa wygląda od strony kulinarnej:-)? Najsmaczniejsza potrawka skonsumowana przez Was u nas w kraju, to…?

Baev: Duszona kapusta z mięskiem! Niech Bóg błogosławi „Andzheya” (prawdopodobnie chodzi o imię Andrzej:-) – red.)!
Hellion: Tak! W mieście Biłgoraj, „Andzhey”, lokalny promotor, nakarmił nas:-). To było bardzo szczere powitanie, z dużą ilością piwa i domowego chleba. Miła odmiana, zwłaszcza, że przez większość czasu żywiliśmy się głównie w barach szybkiej obsługi… 

 

Może podczas pobytu w Polsce udało się Wam zobaczyć jakieś ciekawe miejsca, np. w Krakowie? Ja byłem kiedyś we Lwowie i to miasto bardzo mi się podobało, ma niesamowity klimat!


Baev: Mamy nadzieję, że uda nam się dotrzeć do Krakowa jeszcze jeden raz. Na razie odwiedziliśmy to miasto dwukrotnie, ale mieliśmy tylko kilka minut na to, aby przejść przez samo centrum. Żadnej okazji do większego zwiedzania niestety nie było.
Hellion: Tak jak mówi Baev, jest to cały czas dla nas problemem. Podczas trasy widujemy naprawdę piękne miasta, ale po prostu nie starcza nam czasu, aby je obejrzeć bardziej wnikliwie. Zwykle udaje się to jedynie w dni wolne od koncertów. A jeśli chodzi o Lwów, to absolutnie zgadzam się z Tobą! To bardzo piękne miasto, czasami mam wrażenie, że wygląda dokładnie tak, jak jakieś stare miasto w Polsce (zgodnie z kartami historii, kiedyś faktycznie to miasto należało do polskich ziem – red.).

Jesteśmy bliskimi sąsiadami. Historia Polski i Ukrainy łączy się ze sobą w różnych czasach. Jak myślicie, jak wyglądają stosunki pomiędzy naszymi narodami? Jeśli chodzi o Rosjan, chyba nie układa się Wam najlepiej?

Hellion: Rosjanie stali się ostatnio bardzo totalitarni. Szczerze mówiąc kocham Polskę bardziej niż Rosję. Lubię tutaj przyjeżdżać. Mam też nadzieję, że nasze stosunki międzypaństwowe ulegną poprawie i z roku na rok będą coraz lepsze.
Baev: Byliśmy w Polsce dwa razy. Poznaliśmy wielu Polaków i bardzo ich polubiliśmy. Muzyka w pewien sposób nas połączyła. Ale uważam, że w każdym kraju znajdą się osoby dobre i złe. Generalnie narodowość nie musi czegoś kategoryzować. To samo można powiedzieć o Rosjanach!

Macie jakieś ulubione polskie zespoły?

Hellion: Yeah, osobiście bardzo lubię TOXIC BONKERS, ACID DRINKERS, CREMASTER, PARRACIDE, EMPTY PLAYGROUND i chyba najbardziej DISQUIET.

Zauważyłem, że na koncertach wykonujecie utwór „Dead Skin Mask” SLAYERa. Może słyszeliście wersję „Seasons In The Abyss” naszej krajowej kultowej grupy ACID DRINKERS? Ona zawsze szokowała. Wydała nowy album pod tytułem „Fish Dick Zwei – The Dick Is Rising Again” z samymi coverami. Ciekawy jestem Waszej opinii na temat tego utworu?

Baev: O kurde! Naprawdę jest to wspaniała interpretacja tego utworu! Bardzo lubimy muzykę z dużą ilością humoru!

Gracie w HELL:ON bardzo nowocześnie. Gdzie tkwią zatem Wasze muzyczne korzenie? Jakie grupy inspirowały Was jako muzyków?

Hellion: Prawdopodobnie większość członków HELL:ON wymieni innego muzycznego idola. Choć generalnie najbardziej inspirował nas thrash metal. Najważniejszymi dla nas kapelami są: SLAYER, SEPULTURA, MEGADETH, METALLICA, KREATOR, EXODUS. Osobiście jestem ogromnym fanem IRON MAIDEN, dla mnie to Bogowie Metalu:-)!

Na jednym z Waszych klipów zauważyłem, że Wasz gitarzysta posiada model gitary sygnowany przez Dimebaga z PANTERY. Należycie do ortodoksyjnych fanów tego zespołu:-)?

Baev: Może nie ortodoksyjnych, ale definitywnie oddanych fanów PANTERY. Ta grupa inspirowała nas i w jakiś sposób miała wpływ na muzykę, którą wykonujemy.

Na innym materiale zauważyłem, że któryś z Was ma całkiem niezłe możliwości taneczne:-). Nie myśleliście, żeby wysłać gościa do ukraińskiej edycji „Tańca z gwiazdami”:-)?

Hellion: Dzięki za tak miłe słowa. Rzeczywiście mamy dobrego tancerza w składzie HELL:ON. A prawda jest taka, że on i jeszcze jeden z nas już zgłosił się do tego konkursu z nadzieją na jego wygranie:-)!
 


Jestem pod wielkim wrażeniem Waszego teledysku do utworu „Wake Up” z albumu „Re:Born”. Zastanawiam się, czy mieliście może problemy z dużymi korporacjami, których nazwy i loga pojawiają się podczas tego obrazku? Mam tu na myśli McDonalds, BBC. Rozumiem, że nie zgadzacie się z kierunkiem, w jakim podąża ówczesny świat? Globalizacja i konsumpcjonizm Was razi! Zniszczenie planety również… W Polsce na ten przykład mamy aktualnie problem z wycinką Puszczy Białowieskiej. Obszar chroniony jest niewielki, a znaczna część lasów ulega bardzo szybkiej degradacji…


Baev: Jest to niesamowicie frustrujące oglądać, jak człowiek przyczynia się do niszczenia własnej planety. Mamy nadzieję, że to, o czym wspomniałeś w pytaniu i to, co przedstawiamy w swoim wideoklipie, ruszy ludzkie serca. Muzyka, którą gramy, czy ogólnie pojęty metal, chyba najlepiej wyraża tego typu społeczne i przyrodnicze problemy. Na szczęście McDonalds nie podał nas do sądu, w zasadzie nie było żadnego odzewu od tych dużych korporacji…

HellOn_In.The.Shadow.Of.Emptiness

A o czym, w takim razie, opowiadają teksty na nowym materiale „In The Shadow Of Emptiness”? Mają jakąś konkretną ideę?

Baev: Nasze teksty nie stanowią jakiegoś wielkiego zbioru pustych słów. W głównej mierze opowiadają o życiu człowieka, strachu, cierpieniu, rewolucji, jaka dokonuje się w życiu każdego z nas.


Czy podczas nagrywania tej EPki dużo imprezowaliście? Opowiecie o jakiś ciekawych wydarzeniach z sesji nagraniowej?

Baev: Wiesz co, w studio nic takie dziwnego się nie wydarzyło:-). Wszystko poszło gładko i szybko. Co się tyczy zabawy i popijawek, to lubimy prowadzić taki imprezowy styl życia.

Czy myślicie już o kolejnej płycie?

Baev: Oczywiście! Podczas tras, koncertów do głowy ciągle przychodzą nam nowe pomysły. Chcemy jak najszybciej pokazać je naszym fanom!
Hellion: W tym momencie przygotowujemy nowy materiał i myślę, że już niedługo wejdziemy do studia, aby go zarejestrować. Sądzę, że będzie to niejako kontynuacja drogi obranej na „In The Shadow Of Emptiness”. Może na albumie pojawią się jeszcze jacyś goście? Czas pokaże…

Na koniec powiedz, czy niektórzy z Was udzielają się w jakiś innych grupach poza HELL:ON?

Baev: Nasz gitarzysta Alexey Pasko gra w projekcie MORIA (thrash groove), a drugi gitarzysta Anton Vorozhcov w UNGRACE (techniczny death metal). Basista udziela się w SWIFT (lekki rock). Pozostali dwaj członkowie grają na nerwach swoich sąsiadów:-)!
Hellion: Oprócz tego my z Tonym i Olegiem (perkusistą) współtworzymy projekt BLAST X. Jest to zespół grający coś na kształt nowoczesnego metalu.

Dzięki za wywiad! Ostatnie słowa oddaję rzecz jasna w Wasze władanie!

Baev: Słuchajcie dobrej muzyki, przychodźcie na koncerty, miejsce rock`n`roll w swoich sercach, bawcie się i cieszcie. Mamy nadzieję, ze zobaczymy się wkrótce!

[Sabian]


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.