HOYM Industry Fest #2: MOLOCH, FUELING THE FIRE, XENONY – 01.09.18 / Rybnik

Nadchodzi druga edycja interdyscyplinarnego festiwalu HOYM Industry Fest #2 w Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Rybniku. W tym roku organizatorzy przygotowali potężną ilość atrakcji – nie tylko muzycznych.

Choć lista atrakcji i zespołów nie jest jeszcze zamknięta to 1 września w Rybniku na pewno zabrzmią: MOLOCH (synthwave), FUELING THE FIRE (post-rock) oraz XENONY (experimental pop).

Ponadto, na terenie kopalni będzie czekało na was mnóstwo innych atrakcji, a w tym: Escape Room, retro gralnia (NES, Atari i wiele innych konsol) oraz liczne wykłady dotyczące historii Rybnika i kopalni „Ignacy”!

MOLOCH / FUELING THE FIRE / XENONY

Kiedy: 01.09.2018 (sobota);
Gdzie: Zabytkowa Kopalnia „Ignacy” (ul. I. Mościckiego 3, Rybnik);
Wejście: 12:00;
Bilety: wstęp darmowy.

Strona wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/404688640039244/

Opis kapel:
XENONY –  założone w 2014 roku przez Piotrka Bukowskiego (Tutaj, Hokei, Duży Jack) jako solowy projekt elektroniczny. Debiutancka płyta „Xe” (Lado A/13) powstała na bazie fascynacji technologią cyfrową i mediami lat 70-tych i 80-tych. Ocierając się o estetykę idm, glitch i chip-tune „Xe“ została skomponowana w całości na komputerze, głównie z szczątków plików midi.
Rok później Bukowski zaprosił swoich przyjaciół Karola Kosznieca (Nowa Romantyka) i Pawła Bebecha Górskiego (Duży Jack) aby spróbować wykonać album na żywo – bez udziału komputera.

Po serii koncertów pomysł chwycił i już jako trio Bukowski, Bebech, Koszniec postanowili, że czas na nowe Xenony. Zachowali potężne brzmienie, bliskość z słuchaczami na scenie i wciągającą narrację ich muzyki, radykalizm i konceptualizm – cechy, które sprawiły że, Xenony nie znalazły do tej pory żadnej wygodnej muzycznej szuflady.

Taka jest też nowa płyta „Polish Space Program“ (wyd. Instant Classic). O uciekaniu, o kosmosie, o niewyspaniu i tęsknocie.

Linki:
http://xenony.bandcamp.com 

FUELING THE FIRE – FTF to zespół muzyczny z Rybnika oparty na zróżnicowanych i świeżych brzmieniach. Formacja powstała z wspólnych fascynacji oraz chęci tworzenia czegoś nowego i wartego uwagi na scenie. Zakorzeniając się w fali śląskiej alternatywy zespół buduje własną formułę poprzez eksperymentowanie z strukturami swoich kompozycji i budowanie instrumentalnych przestrzeni. Podczas 2 edycji HOYM Industry FEST wystąpią ze specjalnie przygotowanym setem akcentującym te najbardziej ambientowe i transowe poszukiwania muzyczne Fueling The Fire.

Linki:
https://fuelingthefire.bandcamp.com/ 

MOLOCH – jednoosobowy projekt, za którym stoi mieszkający w Opolu, lecz wychowany w Rybniku Fabian Filiks. Muzyczna propozycja Molocha to synthwave, czyli elektroniczne dźwięki inspirowane latami 80tymi, zwłaszcza soundtrackami do filmów popularnych w złotej erze kaset video VHS. W sierpniu projekt ruszy w trasę promującą najnowszy, przełomowy materiał zatytułowany „The Other Side”, gdzie wystąpi m.in. u boku lidera sceny synthwave Perturbatora na koncertach w Warszawie i Gdańsku. Koncert na HOYM Industry FEST będzie ukoronowaniem tej trasy i przy okazji pierwszym muzycznym ujawnieniem Fabiana Filiksa w rodzinnym mieście.

Linki:
http://molochofficial.com/