HOYM Industry Fest: AFEKT, LUGOLA, HøST, ROBORG, ARTUR RUMIŃSKI, AGRESSIVA69 – 03.09.17 / Rybnik

Prezentujemy wam unikalną rybnicką inicjatywę muzyczno-wizualną, której idea jest głęboko zakorzeniona w przemyśle industrialnym, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji Górnego Śląska. 3 września 2017 szykujcie się na nieoczywistą ucztę zmysłów!

Podczas HOYM Industry Fest będziecie mogli nie tylko posłuchać ambitnej, eksperymentalnej muzyki, ale także wziąć udział w warsztatach, debatach, projekcjach, obejrzeć tematyczne wystawy, a nawet zrobić tatuaż! Wspólnym mianownikiem wszystkich atrakcji jest jednak dziedzictwo industrialne i próba międzypokoleniowej dyskusji.

A to wszystko w zabytkowej kopalni IGNACY w Rybniku, czyli miejscu które najlepiej oddaje ducha festiwalu. Wydarzenie uświetnią zespoły, których podejście do muzyki jest tak samo nieszablonowe jak i cały festiwal. Gwiazdą wieczoru będą prekursorzy polskiego rocku industrialnego – AGRESSIVA69, a towarzyszyć im będzie ARTUR RUMIŃSKI, czyli muzyk o złotych dłoniach, który współtworzy (lub zasila gościnnie) jedne z najbardziej ambitnych zespołów w Polsce – choćby FURIĘ, THAW oraz ARRM! Do tego ROBORG, czyli futuristic synthwave z Czech, dark military ambientowy projekt Sebastiana Rosiaka (znanego także z black metalowej kapeli SZEPT) HøST, a także dark/noise ambientowy zespół z Tarnowskich Gór o wymownej nazwie – LUGOLA, czyli poboczny projekt Neithana z WHALESONG. A na start AFEKT z Rybnika, grający glitch/experimental.

Jak widać powyżej, skład robi wrażenie – nie tylko feerią nazw gatunków! Warto także dodać, że Kopalnia IGNACY w Rybniku jest częścią Szlaku Zabytków Techniki. Na terenie kopalni znajduje się 46 metrowa wieża ciśnień, obecnie wykorzystywana jako punkt widokowy.

HOYM Industry Fest: AFEKT / LUGOLA / HøST / ROBORG / ARTUR RUMIŃSKI / AGRESSIVA69
Kiedy: 03.09.17;
Gdzie: Zabytkowa Kopalnia IGNACY w Rybniku (dzielnica Niewiadom, ul. Ignacego Mościckiego 3);
Start imprezy: 11:00;
Bilety: WSTĘP WOLNY.

Strona wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/283757088759687/

Oficjalna strona wydarzenia:
https://hoymblog.wordpress.com/blog/

Organizatorami wydarzenia są mieszkańcy Rybnika, zrzeszeni wokół organizacji T:RAF do Niedobczyc i Niewiadomia przy wsparciu miasta Rybnik.

Więcej informacji wkrótce!