INFIDEL, CRYPTIC TALES, ROTENGEIST, SAPROS – 27.06.2009, Wrocław

INFIDEL, CRYPTIC TALES, ROTENGEIST, SAPROS

27.06.2009, Wrocław, „Wagon”

W gościnnym „Wagonie” podziwialiśmy CRYPTIC TALES i inne kapele.
Image
SAPROS jest grupą, na którą warto zwrócić uwagę. Chłopaki działają już siedem lat i widać to po sprawności grajków. Wypracowana thrashowa formuła na koncertach sprawdza się bardzo dobrze. Charakterystyczny wokalista, który wygląda jak syn Chucka Billego (co podkreślone zostało na niektórych fotach kapeli, gdzie prezentuje się on w koszulce TESTAMENTu:-)), też jest mocnym atutem. Jeśli nie zabraknie im wytrwałości, a progres będzie postępował, zwłaszcza że po paru demach mają już na swoim koncie minialbum, mogą jeszcze namieszać.

Kolejny był ROTENGEIST. Trzyosobowe grono gra fajną, dosyć techniczną odmianę deathu. Naprawdę solidna załoga, jednak do tego by być w pierwszej lidze, brakuje tylko (zresztą podobnie jak u poprzedników) tego „czegoś”. Nie chodzi tu o sprawność, ani o prezencję, gdyż te są naprawdę dobre. Myślę, że to tylko kwestia czasu. Niemniej i tu było miło.

ImageWreszcie nadszedł czas na CRYPTIC TALES – grupę o  wypracowanej marce, szanowaną w podziemiu za znane wydawnictwa, która powróciła, po pewnym czasie milczenia, z nową płytą. W trakcie minitrasy, zahaczającej również o Czechy, zawitała do Wrocławia. Na  promowanym albumie „VII Dogmata Of Mercy” duży nacisk położono na black metal. Jakkolwiek uważam, że ten gatunek to tylko jeden ze składników wielowątkowej muzyki CRYPTICów, to nie będę się kłócił i załączam życzenia, by zespół zaistniał i na szerszym rynku odbiorców. Widziałem go pierwszy raz, a wrażenie bardzo pozytywne: klimat, profesjonalizm i zabawa, choć mogło bawić się nieco więcej osób, a nie przyglądać się tylko z „bezpiecznej odległości”.

Zamykającą imprezę kapelą był INFIDEL. Surowizna blacku, bardzo przyjemna do pomachania głową. Szybko, ciężko, ostro i do przodu. Dla zwolenników tego, co najmroczniejsze, jak znalazł.

Ten koncert był bardzo udanym wydarzeniem muzycznym i towarzyskim (pozdrowienia dla wszystkich:-)).

 

[Yanus]